لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

واکنش همایون به خبر وخامت حال محمدرضا شجریان: نشانه ای از سرطان نیست


محمدرضا شجریان ۷۵ ساله، نوروز امسال خبر بیماری خود را داد.
محمدرضا شجریان ۷۵ ساله، نوروز امسال خبر بیماری خود را داد.

تنها ساعتی بعد از اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اعلام کرد که وضعت جسمانی محمدرضا شجریان استاد موسیقی ایران خوب نیست، همایون شجریان فرزند او در اینستاگرام خود اعلام کرد که "نشانه ای از پیشرفت سرطان" در بدن آقای شجریان دیده نمی شود.

همایون شجریان نوشت: "نتايج تمام آزمايشات خوب هستند و در هيچ كدام نشانه اى از پيشرفت سرطان ديده نشده است."

با اینحال او تایید کرد که آقا شجریان "ضعف جسمانی" دارد. این خواننده موسیقی که به همراه پدرش است نوشت: همانطور كه از قبل مى دانيد تنها ضعف جسمانى ست كه آنهم به اميد دوست، با تغذيه و دارو و فيزيوتراپى تا قبل از آنكه زمان براى شروع مرحله دوم درمان از دست برود برطرف خواهد شد. علت طولانى تر بودن اين ضعف بر كسى معلوم نيست اما رسيدگى در نهايت خودش در حال انجام است. مرحله دوم درمان براى بازگشت نكردن و پيشرفت نكردن مريضى الزامى به نظر مى رسد، تا معشوق چه خواهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران روز سه شنبه با بیان این که شرایط جسمانی محمدرضا شجریان، استاد موسیقی ایران، خوب نیست، گفت ما به طور مرتب پیگیر شرایط و حال و روز استاد شجریان هستیم و تلاش می کنیم اوضاع را برای حضور او در تهران آماده و به سرعت روند درمانی او را پیگیری ‌کنیم.

صحفه رسمی همایون شجریان در اینستاگرام

محمدرضا شجریان، استاد برجسته آواز ایران، خبر بیماری خود را در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ خورشیدی به طرفدارانش داد و گفت سالهاست با میهمان ۱۵ ساله‌ای آشناست و منتظر است تا با او به تفاهمی برسد.

همایون شجریان در اینستاگرام خود نوشت: "شايعات ناراحت كننده اى به گوش مى رسند كه پايه و اساس درستي ندارند، ايشان هوشيارى شان سر جاست و نسبت به يك ماه گذشته با روحيه بالاترى دستورات پزشك را اجرا مى كنند....بد نيست بدانيد با اشتياق زياد همراه من و برادرم رايان جام ملت هاى اروپا را تا پايان دنبال كردند و از قهرمان شدن تيم پرتغال شايد به خاطر بازيكن محبوبشان رونالدو راضى به نظر مى رسند."

وی در پایان یادداشت خود نوشت: "تجسم وضعيت براى مثال از نظر حقير مانند شهرى است از شهرهاى ايران كه مهاجمان وارد شده باشند و بخواهند به اشغالش در بياورند، بسيارى از ما شاهدش بوده ايم در آن زمان كه دليران ايران مى جنگيدند و جان فشانى ميكردند، دوست مى كوشيد تا در آن ناگوار روزگار روحيه دهد و دعا ميكرد براى موفقيت، و برعكس آن شايعات مى كوشيد براى پذيرش نابودى."

XS
SM
MD
LG