لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۵

سپاه پرواز اشیا پرنده بدون سرنشین از جمله کوادکوپترها را در تهران ممنوع کرد


یک مقام سپاه پاسداران اعلام کرد که پرواز وسایل پرنده کوچک از جمله کوادکوپترها و هلی‌شات‌های شخصی و خصوصی در تهران ممنوع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی رضا ربیعی جانشین معاونت عملیات قرارگاه ثارالله روز دوشنبه دوم اسفند با بیان اینکه بیشتر این کوادکوپترها مجهز به دوربین هستند و در مواردی از منازل مردم یا مناطق حساس عبور کرده و فیلمبرداری کرده‌اند، گفت که بر همین اساس، برای پرواز هر گونه هلی‌شات و کوادکوپتر باید مجوز لازم اخذ شود.

او اضافه کرد که این مجوزها برای افراد عادی صادر نخواهد شد.

به گفته این مقام سپاه، کسانی که قصد فعالیت فرهنگی دارند باید مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد دریافت کرده و کسانی که قصد فعالیت ورزشی دارند باید مجوز خود را از وزارت ورزش یا دستگاه‌های مربوطه دیگر که مشخص شده‌اند، دریافت کنند.

قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران مسئولیت تامین امنیت تهران را بر عهده دارد و صدور مجوز پرواز کوادکوپترها از همین رو به عهده این قرارگاه گذاشته شده است.

جانشین معاونت عملیات قرارگاه ثارالله گفت که تا کنون با برخی از این پرنده ها که بدون مجوز به پرواز در آمده بودند برخورد، و در مواردی این وسیله‌ها مصادره یا حداقل از پرواز دوباره آنها جلوگیری شد.

تهران طی دو ماه گذشته دو بار شاهد تیراندازی ضدهوایی‌ها به سوی پهپادها بود.

مقام‌های قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا دلیل این تیراندازی را ورود این پهپادها به منطقه غیرمجاز اعلام کردند.

پس از این حوادث، فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا اعلام کرد که همه پهپادها (اشیا پرنده بدون سرنشین) باید ثبت شوند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG