لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۰

پرزیدنت ترامپ به خاطر پایین آمدن قیمت نفت از عربستان سعودی تشکر کرد


رئیس جمهوری آمریکا از عربستان سعودی به دلیل همکاری آن کشور در پایین آوردن قیمت نفت تشکر کرد.

پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۳۰ آذر در پی پایین آمدن قیمت نفت با وجود تحریم ایران، در پیامی توئیتری نوشت: «قیمت نفت پایین‌تر می‌رود، عالیست. مانند یک معافیت مالیاتی در آمریکا و جهان. لذت ببرید»

او سپس با اشاره به کاهش قیمت نفت از ۸۲ دلار برای هر بشکه به ۵۴ دلار، اضافه کرد: «تشکر از عربستان سعودی، اما بگذارید پایین تر برود.»

عربستان سعودی قول داده بود که پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه فروش نفت ایران، تولید خود را افزایش داده و کاهش عرضه نفت ایران را جبران کند. طی هفته‌های اخیر با وجود آغاز تحریم‌ها علیه صنعت نفت و کشتیرانی ایران، قیمت نفت با افزایش عرضه از سوی عربستان و دیگر کشورهای تولید کننده رو به کاهش گذاشت.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه نیز در بیانیه‌ای در تشریح موضع رابطه آمریکا و عربستان پس از قتل خاشقجی اعلام کرد که عربستان سعودی متحد آمریکا در منطقه برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است و این همکاری برای آمریکا بسیار مهم است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که ایالات متحده قصد دارد همچنان «همکار ثابت قدم» عربستان بماند، حتی اگر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، از قتل جمال خاشقجی اطلاع داشته است. او در موضع رسمی خود چند بار به ایران اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG