لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۲

حسن روحانی: از دهوک و اربیل و سلیمانیه دفاع خواهیم کرد


حسن روحانی، روز یکشنبه، ۴ مرداد، در یک سخنرانی در سنندج تأکید کرد که پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مسئله سیاسی جهان یعنی موضوع هسته‌ای را پای میز مذاکره حل و فصل کرده‌ایم؛ بنابراین قادریم سایر مسائل را هم در منطقه و جهان پای میز مذاکره حل و فصل کنیم.

به نوشته خبرگزاری ایرنا، حسن روحانی در این سخنرانی گفت همان‌طور که از سنندج دفاع می‌کنیم، از دهوک و اربیل و سلیمانیه «تا هر سرزمین مظلوم و مورد تجاوز دیگر در این منطقه» دفاع خواهیم کرد.

رئیس جمهوری ایران در این سخنرانی گفت که عراق و تمام منطقه‌مان را از تروریست‌ها پاک خواهیم کرد و اگر جمهوری اسلامی ایران نبود، امروز اربیل و بغداد به دست تروریست ها سقوط کرده بود.

حسن روحانی همچنین گفت «ملت ایران» با توافق اتمی «تصمیم قاطع و حساب شده ای» اتخاد کرد و «ملت ایران باید تصویر آینده را به عنوان یک تصویر روشن، پیش رو داشته باشد.»

رئیس جمهوری ایران گفت «برخی از رژیم ها و کشورهای منطقه، پول های زیادی را برای به نتیجه نرسیدن این مذاکرات خرج کردند.»

سخنان حسن روحانی در مورد مذاکره در مورد سایر مسائل در حالی مطرح می شود که آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در سخنرانی خود به مناسبت عید فطر تاکید کرده بود که ایران با آمریکا درباره مسائل گوناگون جهانی و منطقه‌ای مذاکره نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG