لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

ماموران امنیتی ایران از خروج محمد خاتمی از منزل جلوگیری کردند


محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران - آرشیو
محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران - آرشیو

ماموران امنیتی ایران روز چهارشنبه با حضور در مقابل محل سکونت محمد خاتمی، رئیس جمهوری اسبق و اصلاح طلب ایران، مانع از خروج او از ساختمان شدند.

به گزارش وبسایت کلمه، ماموران به آقای خاتمی اطلاع دادند که دستور دارند مانع از خروج او از منزل و حضور در مراسمی که قرار بود در آن شرکت کند شوند.

در ادامه گزارش کلمه، که اخبار منتقدان حکومت را پوشش می‌دهد، گفته می‌شود ماموران امنیتی پس از اعلام این حکم در داخل خودرو در محل مستقر شدند.

وبسایت خبری سحام نیوز نیز در گزارشی در همین زمینه از قول یک شاهد عینی نوشت، سه خودرو متعلق به ماموران امنیتی پس از ساعاتی محل را ترک کردند.

دلیل این اقدام در گزارش‌ها ذکر نشده اما گفته می‌‌شود ممانعت از حضور محمد خاتمی «در مراسم‌های خاص طی دو سال اخیر» از سوی دادستانی صورت گرفته است.

به گزارش سحام، رئیس دولت اصلاحات قرار بود با وزیران سابق کابینه خود در بنیاد باران دیدار کند و «این حصر موقت با هدف برهم زدن این دیدار صورت گرفته است.»

ماموران دادستانی پیش از روز عاشورا به محافظان محمد خاتمی خبر داده بودند حکم سه‌ماهه‌ای دریافت کرده‌اند که وی اجازه شرکت در برخی مراسم را نخواهد داشت.

عنوان دقیق نهادی که حکم مورد اشاره کلمه را صادر کرده است مشخص نیست، اما گفته می‌شود این محدودیت از سوی دادستانی ویژه روحانیت اعمال شده است.

وکیل آقای خاتمی ۱۵ مهر از دریافت برگه‌ای خبر داد که در آن ممنوعیت حضور رئیس جمهوری اسبق در مراسم عمومی سیاسی، فرهنگی و تبلیغی از اول مهر به مدت سه ماه الزامی ذکر شده است.

انتشار اخبار و تصاویر محمد خاتمی، که از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ رئیس جمهوری ایران بوده و از او با عنوان رهبر جریان اصلاحات نیز یاد می‌شود، پیشتر ممنوع شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG