لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۰

ولایتی: دیدار پوتین و خامنه‌ای مهم‌ترین ملاقات تاریخ جمهوری اسلامی بود


هدیه‌ای که ولادیمیر پوتین برای آیت الله خامنه‌ای آورد
هدیه‌ای که ولادیمیر پوتین برای آیت الله خامنه‌ای آورد

علی‌اکبر ولایتی مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین‌الملل، دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با آیت‌الله خامنه‌ای را "باکیفیت‌ترین و مهم‌ترین" ملاقات در تاریخ جمهوری اسلامی ایران دانست.

آقای ولایتی در گفت‌وگو با وبسایت رسمی دفتر آیت‌الله خامنه‌ای عنوان کرد که رئیس جمهوری روسیه درخواست کرده بود تا در اولین قدم و پیش از انجام تشریفات خاص استقبال، به دیدار رهبر جمهوری اسلامی برود.

به گفته او این دیدار "یک ملاقات تشریفاتی و صرفا برای احترام به مقام معظم رهبری" نبود، بلکه ملاقاتی جدی در سطح بالاترین مقامات دو کشور بود و در آن "مطالبی بسیار مهم و استراتژیک، هم درباره‌ روابط دوجانبه و هم در زمینه‌ مسائل منطقه‌ای و همکاری‌های بین‌المللی" مورد بحث قرار گرفت.

مشاور رهبری تاکید کرده که در تاریخ جمهوری اسلامی ایران "ملاقاتی با این کیفیت و با این اهمیت و با این محتوا" صورت نگرفته است.

آقای ولایتی همچنین گفت که رئیس جمهوری روسیه می‌خواست "به جمهوری اسلامی ایران، و هم به دنیا و محافل بین‌المللی، نشان بدهد" دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای مهم‌ترین بخش سفر او به ایران بوده و هدیه آوردن یک "نسخه قدیمی قرآن" نشانه سطح دوستی پوتین و خامنه‌ای است.

رسانه‌های اصولگرای ایران نیز روز سه‌شنبه با استقبال ازدیدار رئیس جمهوری روسیه و رهبر جمهوری اسلامی، در اولویت قرار گرفتن این دیدار نسبت به دیدار با حسن روحانی را برجسته کردند. از جمله روزنامه وطن امروز تیتر "مستقیم بیت رهبری" را انتخاب کرد.

XS
SM
MD
LG