لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

اعتراض کارکنان مراکز توانبخشی مقابل سازمان برنامه و بودجه: سفره ما خالیه، ظلم و ستم کافیه


تجمع اعتراضی کارکنان و موسسان مراکز توانبخشی خصوصی و کمپین معلولان مقابل سازمان برنامه و بودجه
تجمع اعتراضی کارکنان و موسسان مراکز توانبخشی خصوصی و کمپین معلولان مقابل سازمان برنامه و بودجه

شماری از کارکنان و موسسان مراکز توانبخشی خصوصی و «کمپین معلولان» روز شنبه ٢٧ اسفند ماه مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع‌کنندگان در اعتراض به دریافت نکردن حق و حقوق معوقه خود، شعارهایی از جمله «سفره ما خالیه، ظلم و ستم کافیه» و همچنین «سازمان معلول‌ستیز، بودجه ما رو بریز» دادند.

نماینده معترضان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا با اشاره به تجمع ۱۴ اسفند به دلیل پرداخت نکردن یارانه بهمن و اسفند گفت آنها هشت ماه با یارانه سال ۱۴۰۰ کار کرده‌اند و سازمان برنامه و بودجه هنوز مابه التفاوت سال ۱۴۰١ را پرداخت نکرده است.

به گفته او، «حق پرستاری معلولان و سایر حق و حقوق ما در این مدت پرداخت نشده است.»

ایلنا ریشه مشکلات را محقق شدن تنها ۴۹ درصد از بودجه بهزیستی و نامعلوم بودن وضعیت ۵۱ درصد باقیمانده عنوان کرده است.

نماینده تجمع‌کنندگان افزود طبق تفاهم‌نامه که ۱۴ اسفند قرار شد تمام معوقات تا ۲۵ اسفند واریز شود «اما امروز ۲۷ اسفند است و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و دو روز دیگر عید نوروز است و پرسنل هنوز حقوق نگرفته است.»

در آخرین روزهای سال ۱۴۰١، اعتراضات و اعتصابات صنفی و معیشتی مختلفی در شهرهای مختلف کشور برگزار شده است. کسری بودجه سازمان‌های مختلف کشور و عدم پرداخت حقوق و معوقات کارمندان و کارگران در حالی است که رشد چشمگیر بودجه نهادهای امنیتی و تبلیغاتی جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG