لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

تلاش برای غصب خانه علی کریمی؛ مشاهیر ورزش و سینما دست از حمایت برنداشتند


مشاهیر ورزش و سینما دست از حمایت مردم برنداشتند
مشاهیر ورزش و سینما دست از حمایت مردم برنداشتند

با وجود تهدیدهای علنی مقامات جمهوری اسلامی و سخنرانان حامی‌اش ، موج حمایت و اعلام همبستگی مشاهیر ورزش و هنر ایران از اعتراضات، همچنان ادامه دارد.

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی چهره‌های معروف ایرانی داخل کشور و هنرمندانی که از اعتراضات دفاع و نسبت به سرکوب شهروندان اعتراض کرده‌اند را به مصادره دارائی‌هایشان تهدید کرد. بعد از این تهدید تصاویری از ورودی منزل علی کریمی در لواسان در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد مقامات جمهوری اسلامی خانه او را پلمپ کرده‌اند.

در این تصاویر بنری مشاهده می‌شود که روی آن از قول دادستانی لواسان نوشته‌است «بنا به دستور مقام قضایی این ملک تا اطلاع ثانوی پلمپ می‌باشد.» البته در فضای مجازی تصاویر دیگری هم منتشر شده است که گوینده مدعی است ساعاتی بعد این ملک فک پلمب شده است.


با وجود این تهدیدها، حمید فرخ‌نژاد بازیگر سینما با انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام خود خطاب به مقامات جمهوری اسلامی نوشت:« مسبب و مقصر همه اتفاقات اخیر شمایید، مقصر هر خونی که بر زمین ریخته می‌شود شمایید، مقصر همه صدمات مالی شمایید، مقصرید، به‌ خاطر نگاه خود خدا بین و جایگاه فرعونی که برای خودتان قائل شدید.»


ارژنگ امیرفضلی هم در اینستاگرامش از دنیای سینما و بازیگری خداحافظی کرد و نوشت :« با دلی رنجیده از نادانیها و قلبی آکنده از ناامیدی و ذهنی بیمار شده و بغضهایی فروخورده و زخم‌هایی کهنه که دائم تازه می شوند، برای همیشه از دنیای بازیگری و متعلقاتش رخت بر‌می‌بندم.»


وحید جلیل‌وند ، کارگردان سینما نیز با انتشار ویدیویی خطاب به وزیر ارشاد جمهوری اسلامی گفت: «شما وزیر فرهنگ نیستید ،شما گروگان گیر هستید، چرا که ما اگر مثل شما فکر و رفتار نکنیم باید کارمان را عوض کنیم و من حالا کارم را عوض میکنم و تا شما هستید دیگر حتی برای گرفتن مجوز فیلمم هم به شما مراجعه نخواهم کرد.»

اسماعیلی وزیر ارشاد جمهوری اسلامی روز گذشته گفت هنرمندانی که به جای جمهوری اسلامی از مردم حمایت کرده‌اند، بهتر است به فکر یافتن شغل دیگری باشند.

آبان عسگری بازیگر جوان سریال پر طرفدار یاغی هم در ویدیویی بدون پوشش موی سر ، تابعیت خود در جمهوری اسلامی را سلب و اعلام‌کرد این اقدام را در راستای حق طلبی و ظلم ستیزی انجام داده و آرزو می کنم ایران آزاد و سرافراز باشد.»

امیر جدیدی هم در یک استوری کوتاه نوشت :«در کجای دنیا هموطن مسلح هموطن مظلوم غیر مسلح را اینگونه به باد مرگ می گیرد ؟ شرم بر شما! شما هموطن ما نیستید شما ایرانی نیستید.»

همچنین علی دایی، پیشکسوت فوتبال ایران در جدیدترین واکنش به اعتراضات مردمی، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشته‌ است که «وطنم ایران» یعنی: ناموسم، پدر و مادرم، دخترانم و هموطنانم، خواهران و برادران من هستند.

او افزوده:«مطمئنا تا ابد کنارشان می‌مانم. به جای برخورد با مردم ایران، مشکلاتشان را حل کنید.»


بهروز وثوقی اسطوره سینمای قبل از انقلاب هم در حالی که امکان نظردهی زیر پستش را بسته‌است در اینستاگرام نوشت: « من بهروز وثوقی مثل همه مردم ایران عزادار مهسا عزیز هستم و هم به مردم زجر کشیده ایران و بیشتر به خانواده محترمش تسلیت می گویم چه کنم دستم کوتاه است.»

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG