لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۰

پیمانکاران شهرداری تهران تجمع کردند؛ مطالبه حقوق هفت سال پیش


تصویری از تجمع پیمانکاران شهرداری تهران
تصویری از تجمع پیمانکاران شهرداری تهران

گروهی از پیمانکاران شهرداری تهران در مقابل ساختمان شورای شهر در خیابان بهشت تجمع کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، این پیمانکاران روز سه‌شنبه ۱۴ تیر به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی خود که از حدود هفت سال پیش پرداخت نشده با در دست گرفتن تعدادی بنر و سر دادن شعارهایی در مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش حداکثر مطالبه این افراد هشت میلیارد و حداقل آن ۵۰ میلیون تومان است که این افراد با جمع شدن در مقابل شورای شهر خواستار رسیدگی به مطالبات خود، گفتگو با اعضای شورای شهر و بررسی وضعیت از سوی آنها شدند.

یکی از تجمع کنندگان با بیان این که از سال ۹۵ دویست میلیون تومان از شهرداری مطالبه دارد، می‌گوید که در طول این مدت تنها با فاصله‌های طولانی پنج تا شش میلیون تومان به صورت تدریجی به وی پرداخت شده است.

تجمع‌های اعتراضی کارکنان و کارگران واحدهای تولیدی و خدماتی و بازنشستگان در سال‌های اخیر در پی تداوم رکود اقتصادی در ایران، اوج گرفته و ادامه یافته است.

این اولین بار نیست که گروهی از پیمانکاران شهرداری دست به تجمع می‌زنند. اواخر اسفند ماه سال گذشته نیز جمعی از پیمانکاران پروژه‌های عمرانی شهرداری سنندج، با در دست گرفت پلاکاردهایی در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه خود از سوی شهرداری، در مقابل شورای شهر و شهرداری این شهر تجمع کردند.

روز یکشنبه ١٢ آبان نیز شماری از کارگران بازنشسته فولاد در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود در مقابل وزارت تعاون و کار دست به تجمع زدند و خواستار تضمین اجرای تعهدات درمانی شدند.

در حالی که اعتراض‌های اقشار مختلف ادامه دارد،‌ آمار پرونده‌های فساد اقتصادی که برخی متهمان آن نیز مقامات و افراد شناخته شده‌ هستند، نیز در ایران افزایش یافته است.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG