لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۸

تجمع‌های اعتراضی کارگران فولادسازی ارومیه در شمال و شهرداری دزفول و پارس جنوبی در جنوب ایران


کارگران فولادسازی ارومیه تجمع اعتراضی کردند.
کارگران فولادسازی ارومیه تجمع اعتراضی کردند.

کارگران فولادسازی در ارومیه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شان در یکسال گذشته در مقابل استانداری آذربایجان غربی تجمع کرده و با پهن کردن سفره ای خالی در خیابان اعتراض خود را نشان دادند.

به نوشته برخی وبسایت‌های خبری در ایران،کارگران در این تحصن اعتراضی که شنبه یکم اردیبهشت برگزار شد، از شعار دادن اجتناب کردند و تلاش داشتند به شکلی نمادین وضعیت معیشتی خود را به مسئولان استانی نشان دهند.

از سوی دیگر، روز جمعه نیز کارگران شهرداری دزفول برای چندمین روز پیاپی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود، مقابل شهرداری و فرمانداری این شهر حاضر شدند و خواهان رسیدگی به وضعیت شان شدند.

کارگران شهرداری دزفول از دی ماه گذشته حقوق دریافت نکرده‌اند و عیدی و پاداش شان در دو سال گذشته پرداخت نشده است.

از سوی دیگر، کارگران اخراجی فاز ۱۹ پارس جنوبی نیز در اعتراض به اخراج شان روز شنبه در مقابل در ورودی مجتمع تحصن کرده و اجازه ورود و خروج را به کسی نمی‌دادند تا اینگونه اعتراض خود را به مسئولین مربوطه نشان دهند.

اعتراضات کارگری اگر چه در سال‌های گذشته به طور پراکنده در کشور وجود داشته است اما از دی ماه سال گذشته و در پی اعتراضات سراسری مردم شدت بیشتری به خود گرفته است. بسیاری از کارگرانی که با مشکلات جدی معیشتی مواجه شده اند به ناچار برای گرفتن حقوق خویش دست به اعتراضاتی زده اند که در مواردی با برخورد خشن نیروهای امنیتی هم روبرو شده است.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG