لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

تظاهرات مسلحانه در ارومیه برای اعتراض به اعدام شیخ نمر


عکسهایی از این تظاهرات مسلحانه در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است.
عکسهایی از این تظاهرات مسلحانه در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است.

در همان روزی که حسن روحانی خواستار رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران شده، جمعی از بسیجیان در شهر ارومیه با در دست داشتن سلاح راهپیمایی کردند.

خبرگزاری ایسنا حاضران در این راهپیمایی را "اقشار مختلف مردم و جمعی ازمسئولان" عنوان کرده و گزارش داده که مهدی مهدوی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه آذربایجان غربی سخنران مراسم بوده است.

در روزهای گذشته حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران با بازتاب منفی بسیاری در داخل و خارج کشور مواجه شد و رئیس جمهوری ایران روز سه‌شنبه برای دومین بار به این اقدام اعتراض کرد و آن را آبروریزی دانست.

تجمع‌های مقابل سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد به دعوت بسیج و حوزه علمیه برپا شده بود و عکس‌ها و فیلم‌های واضحی از معترضان در رسانه‌های رسمی وجود دارد اما در روزهای اخیر مقامات قوه قضاییه و نیروی انتظامی ادعا می‌کنند که حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان "مشکوک" بوده و سعی در جدا کردن عاملان حمله از صف معترضان دارند.

در چنین شرایطی برپایی یک راهپیمایی با اسلحه می‌تواند اقدامی در تقابل با موضعگیری حسن روحانی تفسیر شود؛ اقدامی که از سوی بسیج و بدون توجه به نگرانی‌های بین‌المللی از اقدام‌های خشونت آمیز تندروها در ایران برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

XS
SM
MD
LG