لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۸

مالباختگان موسسات مالی برای چندمین بار دست به تجمع اعتراضی زدند


تجمع مالباختگان موسسه های مالی اعتباری
تجمع مالباختگان موسسه های مالی اعتباری

جمعی از مالباختگان موسسات مالی اعتباری برای چندمین بار دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس تصاویری ارسالی شهروندان به صدای آمریکا، دهها نفر از سپرده گذاران موسسه آرمان ایرانیان البرز روز سه شنبه ۳۰ آبان مقابل ساختمان مرکزی بانک تجارت تجمع کرده و خواستار دریافت سپرده‌های خود شدند.

شورای پول و اعتبار طی مصوبه ای تمام دارایی‌ها و بدهی‌های این موسسه مالی را به بانک تجارت واگذار کرد اما سپرده‌گذاران می‌گویند که این بانک تاکنون ریالی از سپرده‌های آنها را بازپرداخت نکرده است.

خبرگزاری‌های داخلی ایران گزارش دادند که مالباختگان موسسه مالی اعتباری آرمان البرز ایرانیان و چند موسسه دیگر از جمله کاسپین، روز دوشنبه نیز مقابل ساختمان دادگستری در مرکز تهران دست به تجمع زده بودند.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

این برای چندمین بار در آبان است که مالباختگان موسسه‌های مالی و اعتباری در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت سپرده‌های خود دست به تجمع زده‌اند.

حدود دو هفته مالباختگان موسسات مالی در ایران، جمعی از سپرده گذاران موسسه مالی آرمان (البرز ایرانیان) مقابل ساختمان دادگستری در تهران دست به تجمع زدند. یک هفته پیش از آن نیز سپرده گذاران موسسات آرمان (البرز ایرانیان)، کاسپین، ثامن الحجج و مالباختگان پدیده دست به تجمع هایی در تهران و اهواز زده بودند.

تعدادی از موسسه‌های مالی در سالهای اخیر با وعده سود دهی بالا پس‌انداز شهروندان را جذب کردند اما در ادامه از قادر به پرداخت سود و حتی اصل موجودی نبودند. این موسسات با برخورد قضایی و بانک مرکزی مواجه شدند اما تعیین تکلیف حساب‌های آنها به درازا کشید.

حال گروهی از سپرده گذاران معترض هستند که دولت، شبکه بانکی و دستگاه قضایی در رسیدگی به وضعیت آنها تعلل می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG