لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۵

برخورد نیروی انتظامی با تجمع اعتراضی مالباختگان موسسات مالی و اعتباری


فیلم‌ها و عکس‌های رسیده به صدای آمریکا نشان می‌دهد تجمع اعتراضی مالباختگان موسسات مالی و اعتباری مقابل ساختمان مجلس ایران با دخالت ماموران انتظامی به خشونت کشیده شده است.

در میان تجمع کنندگان پلاکاردهایی در اعتراض به موسسات آرمان، کاسپین و پدیده شاندیز دیده می‌شود و شعارهایی علیه دولت و بانک مرکزی شنیده می‌شود.

جمعی از معترضان نیز از سکوت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در قبال ماه‌ها بلاتکلیفی سپرده گذاران و عدم تحقق وعده‌های مسئولین انتقاد کرده‌اند.

تجمع کنندگان همچنین به رسانه‌ها معترض بودند که پوشش مناسبی به اعتراضات آنها نداده‌اند.

در این فیلم بخشی از درگیری نیروهای انتظامی با تجمع کنندگان مشخص است و حاضران خطاب به ماموران نیروی انتظامی شعار «مرگ بر داعشی» سر می‌دهند.

برخورد نیروی انتظامی با تجمع اعتراضی مالباختگان موسسات مالی و اعتباری
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

برنامه روی خط صدای آمریکا برای چندمین بار در ماه‌های گذشته در روز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه به موضوع مالباختگان موسسات مالی و اعتباری پرداخت و روند تحقق وعده‌های مسئولان را در گفت‌وگو با مالباختگان بررسی کرد.

صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در تاریخ دوشنبه ۲۴ مهر عنوان کرد که « در حال حاضر با تلاشهای بسیار، نزدیک به ۹۸ درصد سپرده ها تسویه شده و تنها ۲ درصد باقیمانده که البته به لحاظ مبالغ سپرده‌ها میزان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.»

یک روز بعد محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت هم گفت: «در بسیاری از موارد پرداخت‌هایی که تا سقف تعیین شده بود انجام شده است و مابقی هم ان‌شاءالله پرداخت می‌شوند چرا که ما همه تلاشمان همین است که هیچ یک از هموطنانمان اندوخته‌هایشان را از دست ندهند.»

با این حال مهناز از سپرده‌گذاران موسسه آرمان وحدت در برنامه روی خط گفت که برخلاف ادعای مسئولان ریالی از پولش را پس نگرفته است.

آقای دانش از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین هم سرمایه گذاری میلیاردی کرده اما عنوان کرد که پرداخت وجه به سپرده‌گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان هم صحبت ندارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG