لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۱

آزادی دو زندانی و تداوم اعتصاب غذای اسماعیل عبدی و جعفر عظیم‌زاده


اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده در سیزدهمین روز اعتصاب غذا به سر می‌برند.
اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده در سیزدهمین روز اعتصاب غذا به سر می‌برند.

محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی پس از ۲۲ روز اعتصاب غذا از بیمارستان ترخیص شد. همزمان کیوان مهرگان، شاعر و روزنامه‌نگار زندانی نیز آزاد شده است.

محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی سابق کانون صنفی معلمان در اعتراض به حکم ۱۴ سال زندان خود از روز اول اردیبهشت اعتصاب غذای تر را آغاز و در واکنش به بی‌توجهی مسئولان قضایی از روز سیزدهم اردیبهشت اعتصاب غذای خشک کرد. او سپس بر اثر وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد.

آقای بهشتی لنگرودی روز چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت از بیمارستان مرخص شد و به خانه رفت اما درباره وضعیت پرونده او جزئیاتی منتشر نشده است.

این معلم زندانی در دوران حضور در بیمارستان نامه‌ای برای رئیس قوه قضاییه نوشته و تاکید کرده بود برای رساندن پیام " تظلم‌خواهی" خود از جانش مایه گذاشته و "چیزی برای از دست دادن" ندارد.

کیوان مهرگان شاعر و روزنامه‌نگار نیز که به یک سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم شده بود، از تابستان سال گذشته در زندان بود اما توانست از "آزادی مشروط" استفاده کند.

افسانه پرچکانی، همسر آقای مهرگان گفته است که با پیشنهاد دادستان تهران و موافقت قاضی پرونده، آزادی مشروط همسرش پذیرفته شده و او که در مرخصی به سر می برد، روز ۲۲ اردیبهشت از زندان اوین آزاد شد.

در سوی دیگر اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان و جعفر عظیم‌زاده،‌ رییس هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران۱۳ روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برند و حال آنها وخیم گزارش شده است.

همچنین رسول بداقی، معلمی که به تازگی از زندان آزاد شده، در هنگام ملاقات با محمود بهشتی لنگرودی در بیمارستان، از سوی ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مجددا بازداشت شده است.

XS
SM
MD
LG