لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۲

پایان اعتصاب غذا در زندان رجایی شهر در پی ملاقات خانواده ها با قاضی


 سعید مدنی و سعید رضوی فقیه، زندانیان سیاسی
سعید مدنی و سعید رضوی فقیه، زندانیان سیاسی

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر که به دلیل درگیری دو زندانی با سابقه شرارت با زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده بودند، به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

به نوشته برخی از وبسایت‌های خبری در ایران، پنج زندانی سیاسی – عقیدتی زندان رجایی شهر کرج از جمله سعید مدنی و سعید رضوی فقیه، در پی مراجعه خانواده زندانیان به دادستانی تهران و وعده قاضی زندان بر پیگیری حمله به زندانیان، به طور موقت اعتصاب غذای خود را شکستند.

هفته گذشته دو تن از زندانیان بند ۴ زندان رجایی شهر که سابقه شرارت و درگیری دارند، پس از تهدید زندانیان سیاسی، با چاقو به آنها حمله کرده و به ضرب و شتم آنان پرداختند. در پی این حمله، پنج نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی روز شنبه هفتم آذر با اعلام اعتصاب غذا خواستار انتقال این زندانیان از بند زندانیان سیاسی شدند.

در پی این حمله تصاویری از سعید مدنی و سعید رضوی فقیه، دو تن از زندانیان سیاسی رجایی شهر منتشر شد که آثار زخم و بریدگی روی صورت آنها مشخص بود.

اعلام پایان اعتصاب غذای از سوی زندانیان پس از آن صورت گرفت که خانواده‌های زندانیان روز دوشنبه دهم آذر با مراجعه به دادستانی تهران و گفت و گو با قاضی ناظر زندان از وعده این مقام قضایی به پیگیری ماجرا خبر دادند.

XS
SM
MD
LG