لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۴

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی رجایی شهر در پی حمله زندانیانی "با سابقه شرارت"


سعید رضوی فقیه، سمت راست و سعید مدنی سمت چپ مورد حمله قرار گرفته اند.
سعید رضوی فقیه، سمت راست و سعید مدنی سمت چپ مورد حمله قرار گرفته اند.

وب سایت‌های خبری گزارش دادند که ۵ تن از زندانیان زندان رجایی شهر کرج در پی حمله زندانیانی "با سابقه شرارت" به زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

به نوشته وب سایت کلمه، دو تن از زندانیان بند ۴ زندان رجایی شهر که سابقه شرارت و درگیری دارند، پس از تهدید زندانیان سیاسی با چاقو به آنها حمله کرده و به ضرب و شتم آنان پرداختند.

در پی این حمله، پنج نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی روز شنبه هفتم آذر با اعلام اعتصاب غذا خواستار انتقال این زندانیان از بند زندانیان سیاسی شدند.

پویا جهاندار، زندانی سیاسی پیشین به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که عدم تفکیک زندانیان بر اساس نوع جرم در ایران روشی است که حکومت برای وارد کردن فشار بیشتر بر زندانیان سیاسی و عقیدتی از آن استفاده می‌کند.

او با انتقاد از اینکه حتی تعریف جرم سیاسی در ایران با وقفه روبرو شده است، گفت که برای فشار وارد کردن به زندانیان سیاسی و امنیتی، زندانیانی مانند سعید مدنی که به دلیل ابراز عقیده در زندان است را در کنار زندانیانی با جرایم خطرناک قرار می‌دهند.

به نوشته کلمه، سعید رضوی فقیه، سعید مدنی، جعفر اقدامی، بهزاد عربگل و کامران ایازی زندانیانی هستند که ضمن اعتصاب غذا خواستار انتقال این دو زندانی، از بند زندانیان سیاسی شده‌اند.

گفت و گو با پویا جهاندار، زندانی سیاسی پیشین
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

XS
SM
MD
LG