لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۴

پیامد پخش اعترافات اجباری در صدا و سیما؛ یوتل‌ست پرس‌تی‌وی را بیرون می‌اندازد


آرشیو
آرشیو

اپراتور ماهواره‌ای اروپایی یوتلست روز چهارشنبه اعلام کرد که به دنبال تحریم‌هایی که علیه پرس‌تی‌وی، شبکه خبری انگلیسی زبان جمهوری اسلامی، به دلیل پخش «اعترافات اجباری» اعمال شده است، از پخش‌کننده‌های پرس‌تی‌وی خواسته است پخش این شبکه متعلق به صدا و سیما را متوقف کنند.

پرس تی‌وی این خبر را پیشتر در حساب کاربری توییتر خود اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، یوتلست نیز که در فرانسه مستقر است این خبر را تایید کرد.

این تصمیم یوتلست به دنبال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا گرفته شده است. ماه گذشته میلادی، اتحادیه اروپا ۲۹ مقام جمهوری اسلامی و شبکه پرس تی‌وی را تحریم کرد. پرس تی‌وی در برنامه‌های خود «اعترافات» افراد مختلف را، در حالی که علیه خودشان صحبت می‌کنند، نشان داده است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی و در کل زیرمجموعه‌های آن به خاطر پخش اعترافات اجباری که بر اساس مستندات تحت شکنجه گرفته می‌شود، بدنام هستند. شماری از افراد پس از پخش اعترافات اجباری در ایران اعدام شده‌اند.

یوتلست می‌گوید با همکاران خود برای توقف سریع پخش پرس تی‌وی تماس گرفته است.

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، پیشتر در آبان‌ سال جاری در رشته توییتی صدا و سیما و مهره‌های اصلی آن را «مظهر تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ایجاد ارعاب و تهدید در میان روزنامه‌نگاران» خواند.

XS
SM
MD
LG