لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۸

انتقاد نامزدهای ریاست جمهوری از توجه تلویزیون به رقیب


در حالیکه هنوز صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تایید نشده و تبلیغات آن آغاز نشده است، ابراهیم رئیسی در نامه‌ای به سازمان صدا و سیما از پخش برنامه‌های مربوط به حسن روحانی که به گفته او «شائبه تبلیغاتی بودن» به همراه دارد، انتقاد کرد.

ابراهیم رئیسی در این نامه که روز سه‌شنبه ۲۹ فروردین منتشر شد خطاب به عبدالعلی علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیما نوشت که برنامه‌های رئیس جمهوری، که یکی از نامزدهای انتخابات است، به طور «غیرمعمول» در حجم زیاد در بخش های خبری تلویزیون پخش می‌شود.

او حضور آقای روحانی در این برنامه‌ها و پخش آنها از صدا و سیما را ضروری ندانست و از رئیس صدا و سیما خواست که در آستانه انتخابات از اقدامی که «شائبه تبلیغ جانبدارانه به ‌نفع یک فرد یا جریان خاص» بوجود بیاورد خودداری کند.

ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و دادستان پیشین ایران، مهمترین نامزد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری پیش روست.

انتقاد اصلاح طلبان از پخش نماز رئیسی

انتقاد او به صدا و سیما در حالیست که تا چند روز پیش، اصلاح طلبان و نزدیکان دولت از پوشش اخبار مربوط به اصولگرایان انتقاد می‌کردند و نسبت به حجم زیاد انتقاد از دولت در رادیو و تلویزیون گلایه داشتند.

نامه آقای رئیسی به رئیس سازمان صدا و سیما در شرایطی منتشر شده که در روزهای اخیر برخی از رسانه‌های نزدیک به دولت، پخش اقامه نماز مغرب توسط ابراهیم رئیسی از برخی شبکه‌های تلویزیونی و پخش حضور او در برنامه‌‌های کمک به زلزله زدگان از شبکه استانی خراسان را نمونه‌هایی از تبلیغ صدا و سیما برای ابراهیم رئیسی دانستند.

صدا و سیما در ایران یک سازمان حکومتی است که رئیس آن از سوی رهبر جمهوری اسلامی تعیین می شود. کلیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در ایران در انحصار صدا و سیماست.

این سازمان طبق قانون موظف شده که از جانبداری از نامزد خودداری کرده و بی‌طرفی خود را حفظ کند، اما معمولا در آستانه انتخابات، انتقاد از صدا و سیما درباره جانبداری از برخی از نامزدها بالا می گیرد.

در دو انتخابات جنجالی سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸، صدا و سیما از سوی نامزدهای معترض به موضع گیری درباره نامزدهای مورد حمایت حکومت متهم شده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG