لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

روحانی: رشد اقتصادی کشور از چهار درصد فراتر رفت


حسن روحانی اعلام کرد که رشد اقتصادی ایران از ۴ درصد فراتر رفته است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه - ۲۴ مرداد - در سخنانی در سفر استانی خود به کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه هنگام تشکیل دولت او رشد اقتصادی کشور منفی ۶.۸ درصد بود گفت که پس از سه سال، در سه ماهه اول امسال رشد اقتصادی ایران به ۴.۴ درصد رسید.

آقای روحانی با اشاره به تاثیر لغو تحریم‌ها در بهبود وضعیت اقتصادی گفت که امروز نفت ایران بدون محدودیت صادر می‌شود، مشکلات نفتکش‌ها و بیمه رفع شده و مشکلاتی که به دلیل نبود ارتباط بین بانک‌ها ایرانی و خارجی ایجاد شده بود، از میان رفته است.

رئیس جمهوری ایران در حالی از گشایش‌های اقتصادی رفع تحریم‌ها سخن گفت، که چندی پیش رهبر جمهوری اسلامی توافق هسته‌‌ای و اجرای برجام را در زندگی روزمره مردم بی تاثیر دانسته بود.

آیت الله خامنه‌ای، حدود دو هفته پیش در سخنانی گفته بود که با وجود گذشت شش ماه از لغو تحریم‌های ایران، تاثیری در زندگی مردم دیده نمی‌شود.

احمد علم الهدی، نماینده آیت الله خامنه ای در مشهد نیز آقای روحانی را به این دلیل که پیشتر گفته بود برجام برای کشور عزت آورد، ساده لوح خواند.

با این حال رئیس جمهوری ایران و مقامات اقتصادی دولت اعلام کرده‌اند که امسال رشد اقتصادی ایران به ۵ درصد، یعنی عددی که آیت الله خامنه‌ای تعیین کرده بود، خواهد رسید.​

XS
SM
MD
LG