لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۷

تیم والیبال ایران از راهیابی به دور نهایی لیگ جهانی والیبال بازماند


گفت و گو با مسعود صالحیه کارشناس والیبال درباره نتایج تیم ملی ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:05:56 0:00

تیم ملی والیبال ایران در نهایت با به دست آوردن یک پیروزی و پذیرفتن یک شکست در برابر روسیه، از راهیابی به دور بعد لیگ جهانی باز ماند.

در ادامه مسابقات لیگ جهانی والیبال و در گروه دوم تیم ملی ایران پس از پیروزی سه بر صفر مقابل روسیه در روز پنجشنبه، در دیدار روز شنبه ۱۳ تیر در خانه سه بر بک از روسیه شکست خورد.

تیم ایران در این دیدار نخست خود مقابل روسیه، ست نخست را با درخشش مجتبی میرزاجانپور با نتیجه ۲۵-۲۱ به پایان برد. والیبالیست‌های ایرانی ست‌های دوم و سوم را هم با نتیجه مشابه ۲۵-۲۱ به سود خود به پایان بردند , سومین بردشان در برابر روسیه را رقم زدند. در پایان این دیدار شهرام محمودی با ۱۶ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیم ایران بود.

این پیروزی اما برای تضمین صعود کافی نبود و لهستان با پیروزی سه بر دو در برابر آمریکا، رده دوم و صعودش به دور بعد را قطعی کرد.

در دیدار دوم ایران مقابل روسیه، بازیکنان ایران که از صعود به مرحله بعد ناامید شده بودند ست اول را به روسیه واگذار کردند. ست دوم اما با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران پایان یافت. در ستهای سوم و چهارم این بازیکنان روس بودند که موفق کسب نتیجه شدند.

این دیدار در پایان به سود روسیه به پایان رسید تا روسیه تنها برد خود در این مسابقات را به دست بیاورد.

تیم ملی والیبال ایران با ۶ پیروزی و ۱۸ امتیاز در رده سوم این گروه جای دارد.

XS
SM
MD
LG