لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

حمله به خودروی نماینده مجلس دو کشته و دو زخمی به جای گذاشت


تصاویری از تیراندازی به خودروی فلاحت پیشه نماینده مجلس
تصاویری از تیراندازی به خودروی فلاحت پیشه نماینده مجلس

حمله مسلحانه به خودروی حامل فرماندار اسلام آباد غرب و دالاهو و حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی موجب کشته شدن دو نفر و زخمی شدن دو تن دیگر از سرنشینان آن شد.

حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور ایران روز یکشنبه ۲۰ تیر در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا ضمن تایید این خبر گفت که امروز فرماندار دالاهو و آقای فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد و سه تن از مدیران محلی برای انجام کارهایی اداری در منطقه بودند که توسط ۴ سرنشین یک خودروی پژو ۴۰۵ مورد تیراندازی قرار گرفتند.

به گفته او در این حادثه دو سرنشین خودروی حامل نماینده مجلس کشته شدند که یکی از آنها راننده خودرو بوده است. آقای امیری اضافه کرد که فرماندار به همراه یک سرنشین دیگر مورد اثبات گلوله قرار گرفتند که فرماندار به اتاق عمل منتقل شده است.

تصویری از خودروی نماینده مجلس پس از تیراندازی
تصویری از خودروی نماینده مجلس پس از تیراندازی

فرهاد تجری نماینده قصر شیرین نیز به خبرگزاری ایرنا گفت که خودروی فرماندار اسلام آباد غرب و دلاهو و آقای فلاحت پیشه در مسیر ریجاب در استان کرمانشاه توسط افراد مسلح به رگبار بسته شد.

او کشته شدگان این حادثه را راننده فرماندار اسلام آبادغرب و رئیس شبکه بهداشت منطقه معرفی کرد و گفت که مدیرکل شیلات استان کرمانشاه نیز زخمی شده است.

خبرگزاری تسنیم در این باره نوشته است که مهاجمان با به آتش‌کشیدن خودروی خود، پیاده به‌سوی نواحی مرزی گریخته‌اند.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مجلس شورای اسلامی
حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مجلس شورای اسلامی

احمد صفری نماینده کرمانشاه در مجلس به خبرگزاری ایلنا گفت که اعضای شورای تامین استان هشدار داده بودند که اعضای پژاک در منطقه هستند اما با این حال آقای فلاحت‌پیشه به همراه فرماندار و چند نفر از مسئولان دامپزشکی برای بازدید به منطقه ریجاب رفتند.

استان های غربی ایران طی ماههای اخیر شاهد درگیری های شدید نیروهای سپاه با افراد وابسته به پژاک بوده است.

فلاحت پیشه: گرفتار کمین شدیم

ساعاتی پس این حمله، آقای فلاحت پیشه درباره جزئیات آن به شبکه تلویزیونی خبر گفت: "پس از برگزاری نشست شورای اداری شهرستان دالاهو، همراه با فرامرز اصغری فرماندار اسلام آباد غرب، حجت اله نیک عزم از مسئولان شبکه دامپزشکی و راننده خودرو عازم ریجاب بودیم که در کمین تروریستی گرفتار شدیم و دو تن از دوستانمان شهید شدند."

او با بیان اینکه راننده خودرو و حجت الله نیک عزم جان خود را از دست دادند، گفت که حال فرماندار اسلام آباد غرب که چند گلوله به بدنش اصابت کرده وخیم است.

یوسف شاه حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه به تسنیم گفت که آقای فلاحت پیشه و مسئولان محلی به منظور بازدید از طرح کشاورزی در بخش شیلات به این منطقه سفر کرده بودند که ساعت دو و نیم بعد از ظهر خودروی آنها توسط افراد ناشناس رگبار بسته شد.

مجتبی ملکی، دادستان کرمانشاه نیز به خبرگزاری ایسنا گفت که مهاجمان به سه خودروی حامل مقامات محلی تیراندازی کرده و به سمت مناطق مرزی فرار کردند. به گفته او نیروهای امنیتی در پی آنان هستند.

XS
SM
MD
LG