لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

سومین درگیری سپاه پاسداران و حزب دموکرات کردستان: دست‌کم ۱۴نفر کشته شدند


این درگیری در منطقه کوهسالان شهرستان سروآباد در غرب سنندج روی داد.
این درگیری در منطقه کوهسالان شهرستان سروآباد در غرب سنندج روی داد.

در سومین درگیری بین نیروهای سپاه پاسداران و گروه حزب دمکرات کردستان ایران دست‌کم ۱۴ نفر کشته شدند.

روز سه شنبه هشتم تیرماه، سرتیپ‌دوم محمد حسین رجبی، فرمانده سپاه بیت‎المقدس کردستان به خبرگزاری فارس گفت در این درگیری ۱۱ نفر به گفته او "اشرار وابسته به گروهک‌های ضد انقلاب" در منطقه کوهسالان شهرستان سروآباد توسط نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند.

این مقام سپاه همچنین تایید کرد که سه نیروی محلی سپاه پاسداران در این درگیری کشته شدند.

روایت سایت های کرد از آنچه این مقام سپاه گفته، متفاوت است. سایت کوردستان مدیا، وابسته به حزب دمکرات کردستان ایران، نوشته دهها نفر از نیروهای سپاه در این درگیری در سروآباد کشته شده اند و این گروه مسلح تنها سه تلفات داشته است.

حزب دموکرات کردستان ایران خود را اپوزیسیون جمهوری اسلامی می داند و علیه حکومت ایران فعالیت می‌کند. مرکزنظامی این حزب در نزدیکی شهر سلیمانیه کردستان عراق است.

این سومین درگیری سپاه پاسداران و حزب دموکرات کردستان در یک هفته اخیر است.

جمعه چهارم تیرماه، خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران ایران خبر داده بود که بین نیروهای سپاه پاسداران و "اعضای گروه مسلح دموکرات" در مهاباد درگیری رخ داده است.

بنا بر این گزارش، سپاه پاسداران "به دلیل حضور پیشمرگه‌های حزب دموکرات کردستان ایران" با ادوات سنگین نظامی ارتفاعات کوهستانی "لندی شیخان" و کوهستان‌های "بینگوین" را بمباران کرده بود.

ایران فعالیت های گروههایی مثل حزب دموکرات کردستان ایران و پژاک را تروریستی می داند و در مواردی در تعقیب آنها به اقلیم کردستان عراق نیز حمله کرده است. این اقدام بتازگی واکنش دولت کردستان عراق را در پی داشته است.

XS
SM
MD
LG