لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۴

علم‌الهدی و طائب: حوادث پاریس "ساختگی" است


یادبود قربانیان حادثه تروریستی پاریس
یادبود قربانیان حادثه تروریستی پاریس

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار در اظهارنظرهای مشابهی این فرضیه را مطرح کردند که حوادث تروریستی اخیر در پاریس "ساختگی" بوده و هدف از آن اختلاف انداختن بین مسلمانان و مسیحیان است.

امام جمعه مشهد ضمن محکوم کردن حوادث پاریس از "نظر انسانی"، چهار فرضیه را مطرح کرد و گفت، این احتمال وجود دارد که "حادثه ساختگی به وجود آوردند تا زمینه لشکر کشی به منطقه رخ دهد و صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها جنایت صورت دهند و برنامه جنگی در خاورمیانه را توجیه کنند."

او همچنین گفت ممکن است یک "عملیات اسرائیلی" صورت گرفته باشد و "اینگونه نیست که بگوییم یک مشت سگ داعشی ریختند و مردم را فرانسه قتل و عام کردند. حتماً پشت قضیه جریانی نهفته است و هم‌اکنون اسلام را در دنیا بدنام می‌کنند."

مهدی طائب رئیس قرارگاه عمار و روحانی نزدیک به نهادهای امنیتی نیز حوادث پاریس را اینگونه تفسیر کرد: " آیا سازمان اطلاعاتی فرانسه تا این حد ضعیف است و آیا در دنیا مبارزه با تروریست را پخش مستقیم انجام می‌دهند؟ این امر نشان می‌دهد که اینها یک بازی است."

او با طرح این اتهام که اسرائیلی ها به دنبال جنگ اسلام و مسیحیت هستند، گفت "در کشور فرانسه نیز مسیحیان و مسلمانان در آرامش با هم زندگی می‌کردند. به همین منظور بازی مذکور را راه‌انداختند و هدف آنها ایجاد جنگ بین مسلمانان و مسیحیان است."

برخی مقامات ایرانی پیش از این نیز برخی حوادث تروریستی بزرگ بین‌المللی از جمله حملات مرگبار ۱۱ سپتامبر در ایالات متحده را ساختگی و نمایشی توصیف کرده بودند.

XS
SM
MD
LG