لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۴

محمود عباس با مریم رجوی دیدار کرد


عکسی از دیدار محمود عباس و مریم رجوی که سایت سازمان مجاهدین منتشر کرده است.
عکسی از دیدار محمود عباس و مریم رجوی که سایت سازمان مجاهدین منتشر کرده است.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و مریم رجوی، از رهبران سازمان مجاهدین خلق با یکدیگر دیدار کردند. در این دیدار که به نوشته وبسایت سازمان مجاهدین، شنبه ۹ مرداد انجام شد، آقای عباس برضرورت مبارزه با بنیادگرایی و تروریسم در منطقه تاکید کرد.

مریم رجوی نیز جمهوری اسلامی ایران را منشاء اصلی تفرقه و بنیادگرایی و تروریسم در همه منطقه به خصوص عراق، سوریه، لبنان، یمن و همچنین مناطق فلسطینی دانست و گفت که "کشورهای منطقه ومردم و مقاومت ایران، باید منطقه را از شر بنیادگرایی که کانون آن در تهران تحت حاکمیت ملایان است خلاص کنند."

به نوشته وبسایت سازمان مجاهدین، در این دیدار جمعی از مسئولان فلسطینی از جمله صائب عریقات نیز حضور داشتند.

در این دیدار آقایان صائب عریقات، و شماری از مسئولان دولت فلسطین حضور داشتند.

در واکنش به این دیدار، حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه ایران، محمود عباس را "دست نشانده آمریکا و مامور سازمان سیا" دانست که تسلیم اسرائیلی‌ها شده است و از این رو دیدار او با "عناصر تروریستی" دور از انتظار نیست.

دیدار محمود عباس با مریم رجوی در حالیست که پیشتر حضور ترکی فیصل، شاهزاده سعودی و رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در گردهمایی سالانه سازمان مجاهدین خبرساز شده بود.

ایران در حالی خود را حامی گروه های فلسطینی می داند که رهبران گروه فلسطینی حماس نیز پیشتر به عربستان و ترکیه که روابطشان با ایران تیره شده است، نزدیک شدند. حماس همچنین از مخالفان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است که ایران برای کمک به آن نیروهای نظامی به سوریه فرستاده و شمار زیادی نظامیان اعزامی ایران در سوریه کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG