لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۰

ایران به سخنرانی ترکی الفیصل در جمع مجاهدین واکنش نشان داد


شاهزاده ترکی فیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان
شاهزاده ترکی فیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان

در پی سخنرانی شاهزاده سعودی، ترکی الفیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در تجمع روز شنبه شورای مقاومت سازمان مجاهدین خلق در پاریس، ایران عربستان را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرد.

آقای فیصل و شماری از سیاستمداران اروپایی و آمریکایی، از جمله نیوت گینگریچ، رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در تجمع سالانه شورای مقاومت، بازوی سیاسی سازمان مجاهدین خلق ایران، شرکت و سخنرانی کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، اظهارات یک مقام معرفی نشده در وزارت امور خارجه ایران را نقل می کند که گفته است حمایت سعودی ها از تروریست های شناخته شده در عراق، یمن و سوریه نشان می دهد که با پشتیبانی از تروریسم تلاش می کنند اهدافشان را در کشورهای اسلامی منطقه پیش ببرند.

رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران نیز حضور ترکی فیصل در گردهمایی سازمان مجاهدین را نشانه پیوند این سازمان با حکومت عربستان سعودی دانست.

حسین امیر عبداللهیان، معاون پیشین عربی و آفریقا وزارت امور خارجه نیز به خبرگزاری ایسنا گفت که حضور ترکی فیصل، شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان، در نشست سازمان مجاهدین در پاریس، نشان می‌دهد که حمایت از این گروه در دستور کار ریاض بوده است.

عربستان نیز بارها ایران را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده است. ایران و عربستان سعودی دشمنان سرسخت منطقه ای تلقی می شوند.

XS
SM
MD
LG