لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۲

وزارت کشور ایران گزارش های آزادی مرزبانان را تائید نمی کند


در پی انتشار گزارش تحویل چهار مرزبان ربوده شده ایران، همراه با جسد پنجمین مرزبان به واسطه های ایران در پاکستان، مقامات و رسانه های ایران نظریات و گزارش های ضد و نقیضی ابراز داشته اند.

خبرگزاری تنسیم روز شنبه بنقل از روح الله جامعی، رئیس مرکز اطلاعات و امور خارجی وزارت کشود گفت وزارت کشور گزارش های منابع خارجی مانند العربیه در مورد آزادی مرزبانان را تایید نمی کند و ایران همچنان نگران سرنوشت سربازان گروگان است.

او گفت وزارت کشور گزارش ها را فقط زمانی تایید خواهد کرد که مرزبانان به مقامات سفارت یا کنسولگری ایران در پاکستان ، یا در داخل ایران ، تحویل داده شوند.

جامعی همچنین گفت ایران انتظار دارد دولت پاکستان تمام کوشش خود را برای حل مساله بکار برد.

پیشتر در روز جمعه، خبرگزاری مجلس شورای اسلامی بنقل از منصور حقیقت پور، قائم مقام کمیته امنیت ملی و امور خارجی مجلس گفت گزارش های آزادی مرزبانان تا زمانی که وزارت کشور تایید نکند، نمی تواند درست تلقی شود.

یک گزارش دیگر تسنیم بنقل از سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان حاکی است مرزبانان ربوده شده ایران در پاکستان نیستند و در آنجا آزاد نشده اند.

او گفت: مسئولان در استان بلوچستان بار دیگر تاکید کرده اند مرزبانان به پاکستان منتقل نشده اند. او گفت: «ما گزارش های رسانه های ایران را دیده ایم، اما هیچ اطلاعی در مورد آزادی سربازان ایرانی نداریم.»

پنج مرزبان در اوائل فوریه توسط جیش العدل ربوده شدند. این گروه شورشی که خود را حامی حقوق سنی های سیستان و بلوچستان می داند در بیانیه ای مسئولیت کشتن یکی از آنها را پذیرفت.
XS
SM
MD
LG