لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۳

تهدید جیش العدل به قتل دومین گروگان


جیش العدل
جیش العدل

جیش العدل خواستار مبادله جسد سرباز ایرانی با جنازه ۵۰ تن از اعضای این گروه گردیده است.

جیش العدل می گوید روز ۱۳ فروردین یک گروگان دیگر کشته می شود.

گروه جیش العدل تهدید کرده است که روز ۱۳ فروردین دومین نفر از مرزبانان ربوده شده را خواهد کشت.

جیش العدل که خود را گروهی سنی مذهب و حامی حقوق مردم بلوچ در ایران و هوادار آزادی بلوچستان معرفی می کند، روز ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۲ پنج مرزبان ایرانی را در مرز سراوان در منطقه جگیکور ربود.

این گروه روز ۲۲ بهمن در پیامی توییتری گفت قصد دارد به تلافی اعدام برادر یکی از اعضای جیش العدل، و نیز به خاطر بی توجهی مقام های ایران به خواست های آنان، یکی از گروگان ها را به قتل برساند.

روز ۴ فروردین این گروه با صدور بیانیه ای در سایت خود اعلام کرد گروهبان یکم جمشید دانایی فر را به نوشته این گروه«اعدام» کرده است.

جیش العدل همچنین گفته بود اگر تا ۱۰ روز بعد زندانیان وابسته به این گروه آزاد نشوند یکی دیگر از مرزبانان «اعدام خواهد شد».

گروه جیش العدل خواستار مبادله جسد سرباز ایرانی با جنازه ۵۰ تن از اعضای این گروه شده است. جیش العدل می گوید این افراد به دست نیروهای ایرانی اعدام شده اند.

گروه جیش العدل وفادار به عبدالمالک ریگی است که سال گذشته توسط جمهوری اسلامی دستگیر واعدام شد.

از سوی دیگر به گزارش ایسنا، اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) در مراسم دیدار با خانواده مصطفی احمدی روشن کشته شدن گروهبان دانایی فر به دست جیش العدل را رد کرد و گفت: «آنها ادعا کرده‌اند که یکی از سربازان ما را به شهادت رسانده‌اند؛ اما تا به امروز هیچ سندی دال بر وقوع این جنایت وجود ندارد و ما در تلاشیم تا ۵ مرزبان ربوده شده به کشور بازگردند».

جیش العدل هنوز هیچ عکسی از پیکر جمشید دانایی فر منتشر نکرده است.

با این حال استاندار سیستان و بلوچستان کشته شدن مرزبان اسیر ایرانی را تایید کرده و مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ایران کشتن مرزبان ایرانی را تقبیح و محکوم کرده است.
XS
SM
MD
LG