لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۹

تبریک به فرهادی ادامه دارد؛ از نامه ۱۱۰ نماینده مجلس تا پیام کارلوس کی روش


سه روز پس از دریافت دومین جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی، پیام‌های تبریک به این کارگردان ایرانی از سوی مقامات و چهره‌های برجسته در ایران ادامه دارد.

روز چهارشنبه ۱۱ اسفند تعدادی از نمایندگان مجلس با امضای بیانیه ای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را به آقای فرهادی و عوامل فیلم «فروشنده» تبریک گفتند.

در این بیانیه که به امضای ۱۱۰ نماینده مجلس رسیده، برنده شدن فیلم آقای فرهادی در مراسم اسکار امسال «حاکی از فرهیختگی، نجابت و ظرفیت سینمای ایران» عنوان شده است.

در واکنشی دیگر، کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در پیامی در صفحه فیس بوک خود، به اصغر فرهادی و عوامل فیلم «فروشنده» تبریک گفته است.

کارلوس کی روش در این پیام کسب جایزه اسکار را «دستاورد شگفت انگیزی دیگر برای اصغر فرهادی و فرهنگ غنی ایرانی» دانسته است.

در پی دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان توسط اصغر فرهادی بسیاری از چهره‌های مطرح داخلی و خارجی به آقای فرهادی تبریک گفتند که در میان آنها نام افرادی نظیر جف بزوس، مدیر عامل سایت آمازون، خانم گوگوش، الن دی جنرس، چهره مشهور تلویزیونی، تام برنارد، یکی از بنیانگذاران کمپانی سونی پیکچرز کلاسیک و بسیاری از چهره های هنری داخل ایران به چشم می‌خورد.

در این بین، جعفر پناهی و مسعود کیمیایی به این مناسبت یادداشت هایی منتشر کردند. آقای پناهی نوشت: حالمان خوب است از این که سینمای ایران دوباره آبروداری کرده است.

مسعود کیمیایی هم «دو اسکاره» شدن یک هنرمند ایرانی را تعبیر یکی از رویاهای نوجوانی خود عنوان کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG