لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

ادعای رئیس کمیته ملی المپیک ایران: هیچگونه مجازاتی در انتظار الناز رکابی نیست


الناز رکابی، ورزشکار سنگ‌نورد ایرانی، در مسابقات کره جنوبی
الناز رکابی، ورزشکار سنگ‌نورد ایرانی، در مسابقات کره جنوبی

محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی المپیک ایران، روز پنجشنبه مدعی شد که الناز رکابی، ورزشکار سنگ‌نورد که در مسابقات کره‌‌جنوبی بدون حجاب اجباری حاضر شد، مجازات یا محروم نخواهد شد.

او در گفتگو با آسوشیتدپرس در سئول، پایتخت کره‌جنوبی، گفت: هیچ دلیلی برای اتخاذ تدابیر انضباطی علیه رکابی وجود ندارد، زیرا عدم استفاده این سنگ‌نورد از حجاب، اقدامی «غیر عمدی» از سوی او بود.

الناز رکابی در صفحه اینستاگرام خود نیز بیانیه‌ای را با محتوای «عذرخواهی» منتشر کرد که بسیاری این متن را شبیه به «اعترافات اجباری» می‌دانند.

با وجود اعتراض‌های ماه اخیر به حجاب اجباری در ایران که تاکنون به بیش از ۱۰۰ شهر رسیده، خسروی وفا گفت: «من تعجب می‌کنم که این‌قدر در مورد این موضوع صحبت می‌شود. به نظر ما مسئله مهمی نبود.»

او اضافه کرد : «من با رکابی صحبت کردم و به او گفتم که ورزشکار بسیار با استعدادی است و باید این مسیر را ادامه دهد. حتی شاید به المپیک پاریس راه پیدا کند که در این‌صورت به طور کامل از طرف کمیته المپیک ایران حمایت خواهد شد.»

الناز رکابی که شرکتش در رقابت‌های آسیایی صخره‌نوردی در کره جنوبی بدون حجاب اجباری با جنجال‌های زیادی همراه شده بود، بامداد چهارشنبه در میان نگرانی‌هایی مبنی بر دستگیری و ممنوع‌الخروجی او در میان استقبال صدها نفر از هوادارانش وارد تهران شد.

الناز رکابی به محض ورود به ایران جلو دوربین های دو خبرگزاری حکومتی قرار گرفت و در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما گفت: «همان طور که در فضای مجازی هم توضیح دادم این اتفاق کاملا سهوی بود.»

حامیان رکابی همچنان نگران سرنوشت این سنگ‌نورد ۳۳ ساله و برخورد حکومت با او هستند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG