لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۹

مذاکرات اتمی ایران به جایی نرسید


یک مقام ارشد سازمان ملل متحد می گوید مذاکرات بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران درباره برنامه اتمی تهران به جایی نرسید و تاریخی برای مذاکرات بیشتر تعیین نشده است.

هرمن ناکاارتز، بازرس اتمی ارشد آژانس روز چهارشنبه در وین گفت او و تیم همراهش بحث های فشرده ای داشتند، اما «نتوانستند رویکردی را که برای یک سال و نیم در دست مذاکره بوده است قطعی سازند.»

مذاکرات دهمین جلسه آژانس بین المللی انرژی اتمی با مقامات ایران از آغاز سال گذشته بود، درحالی که مذاکره کنندگان به جستجو برای دست یابی به تاسیسات و اسناد اتمی ادامه می دهند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی نگران تولید بالقوه تسلیحات اتمی در ایران است، و می خواهد برای حل پرسش های مربوط به برنامه، از تاسیساتی مانند مرکز نظامی پارچین دیدن کند.

در این میان، در استانبول، سعید جلیلی سرپرست هیات مذاکرات اتمی ایران، با کاترین آشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات می کند.
دیدار آنها در پی مذاکرات نافرجام با گروه ۵+۱ یک در اوایل آوریل صورت می گیرد.

تحلیلگران و دیپلمات ها می گویند هر حرکتی در رویارویی دهساله احتمالاً ناچار خواهد بود تا پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران منتطر بماند.

در رویدادی دیگر در روز چهارشنبه، آمریکا یک صرافی و یک شرکت تجارتی در امارات متحده عربی را تحت تحریم قرار داد و گفت آنها با بانک های ایرانی که واشنگتن تحریم کرده است معامله می کردند.
XS
SM
MD
LG