لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۱

وزير دفاع آمريکا علیه حمله نظامی به ایران به اسرائیل هشدار می دهد


وزير دفاع آمريکا علیه حمله نظامی به ایران به اسرائیل هشدار می دهد
وزير دفاع آمريکا علیه حمله نظامی به ایران به اسرائیل هشدار می دهد

لئون پانتا، وزیر دفاع آمریکا، می گوید او به اسرائيل هشدار ميدهد تا از اقدام نظامی عليه ايران خودداری کند. اين در حالی است که آژانس اتمی سازمان ملل متحد آماده بحث درباره قطعنامه ای جهت ابراز نگرانی فزاينده و عميق درمورد برنامه هسته ای ايران است.

وزير دفاع آمريکا در آستانه نشست روز جمعه با همتای اسرائيلی خود، اهود باراک گفت که حمله نظامی می تواند عواقب شديد اقتصادی در سراسر جهان داشته باشد. وی افزود آمريکا تلاش خود را برای جلوگيری از بلند پروازيهای برنامه مشکوک سلاح هسته ای ايران، به تحريم ها متمرکز خواهد کرد.

انتظار می رود در نشست روز جمعه، پنج عضو دائمی شورای امنیت و آلمان در مورد قطعنامه جديدی که «نگرانی عمیق و فراینده ای» را نسبت به برنامه اتمی ايران ابراز می کند، مورد بحث قرار دهند.

از هفته گذشته که آژانس گزارش داد شواهد معتبری وجود دارد که ایران در تلاش است تسلیحات اتمی بسازد، این نخستین جلسه ای است که تشکیل می دهد.

آمریکا و چندین کشور اروپایی آژانس بین الملی انرژی اتمی را زیر فشار گذاشته اند تا در مورد برنامه اتمی ایران شدت عمل نشان دهد.

ایران گزارش هفته گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی را رد کرده است و اتهام دنبال کردن تسلیحات اتمی را همچنان تکذیب می کند.

XS
SM
MD
LG