لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۴

تابلو دفتر نماینده‌ای که گفته بود آبان ۹۸ «به مردم شلیک» کرد به آتش کشیده شد


تصویری که خبرگزاری فارس از دفتر حسن نوروزی منتشر کرده است.
تصویری که خبرگزاری فارس از دفتر حسن نوروزی منتشر کرده است.

خبرگزاری فارس با انتشار تصویری از مقابل دفتر حسن نوروزی از به آتش کشیده شدن تابلو دفتر این نماینده و نایب رئيس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

بر اساس این گزارش، تابلو دفتر نماینده رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی جمعه شب توسط افراد ناشناس به آتش کشیده شده است و دفتر آقای نوروزی این حادثه را تایید کرده است.

این خبرگزاری در ادامه افزوده است، هنوز از علت و چگونگی این حادثه اطلاعاتی در دست نیست.

پیش از این و در زمان برگزاری دادگاه مردمی آبان ۹۸ در لندن، وبسایت دیده‌بان ایران اظهارنظری از حسن نوروزی در رابطه با برگزاری این دادگاه منتشر کرد که واکنش‌های بسیاری به دنبال داشت.

حسن نوروزی در واکنش به برگزاری این دادگاه گفته بود: «یکی از آن‌هایی که به مردم شلیک کرد من بودم، ما کُشتیم. حالا چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کند؟! طرف آمده بانک را آتش زده است و ما هم او را کُشتیم. چه کسی را می‌خواهید محاکمه کنید؟»

این سخنان یکی از نخستین اظهار نظرهای منابع ایرانی درباره دادگاه آبان بود.

دادگاه مردمی آبان ۹۸ از صبح روز چهارشنبه ۱۹ آبان در لندن با حضور تیم دادستانی، شاهدان، و گروهی از مدافعان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران با هدف رسیدگی به کشتار و شکنجه مردم در اعتراضات آبان ۹۸ آغاز شد و روز یکشنبه ۲۳ آبان به پایان رسید.

این دادگاه مردمی قرار است پس از بررسی اظهارات ۴۷ شاهد علیه بیش از ۱۳۰ مقام جمهوری اسلامی، از جمله علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی، حکم خود را اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی اعلام کند.

XS
SM
MD
LG