لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

پخش ربنای شجریان در ماه رمضان امسال، خانه موسیقی درخواست کرد، کیهان انتقاد


محمدرضا شجریان
محمدرضا شجریان

خانه موسیقی با ارسال نامه‌ای به رئیس صدا و سیما، درخواست کرده است که دعای ربنا با صدای محمد رضا شجریان، در ماه رمضان امسال از رادیو و تلویزیون ایران پخش شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، خانه موسیقی در این نامه پخش از ربنای شجریان در ماه رمضان را تقاضای میلیونها ایرانی عنوان کرده است.

این در حالی است که انتشار شایعه پخش ربنای شجریان از صدا و سیما به نقل از فضل الله شریعت پناهی مدیر شبکه یک، طی روزهای اخیر بحث برانگیز شد.

از جمله روزنامه کیهان در کنار انتشار توضیح و اصلاحیه این مقام صدا و سیما، به انتقاد از مطرح شدن پخش ربنای شجریان از صدا و سیما پرداخت و نوشت که احتمالا صدای خواننده‌ای که طی سال‌های اخیر بارها در شبکه‌هایی همچون من و تو، بی‌بی سی فارسی و صدای آمریکا حضور یافته بود در ماه رمضان از صداوسیما پخش خواهد شد.

آقای شریعت رضوی در توضیح خود گفته بود که پخش ربنای شجریان قطعی نشده و باید بررسی شود.

ممنوعیت پخش ربنای صدای محمد رضا شجریان از صدا و سیما به اختلاف نظر صدا و سیما با این خواننده بر سر پخش برخی از آثار او همزمان با اعتراضات سال ۸۸ باز میگردد. آقای شجریان از صدا و سیما خواسته است که به جز ربنا دیگر آثارش از صدا و سیما پخش نشود چرا که این رسانه آثار او را در مناسبت‌هایی غیرمربوط به حال و هوای ترانه‌ها پخش می‌کند.

از سوی دیگر انتقاد آقای شجریان از برخورد حکومت با معترضان سال ۸۸ و گفت و گو با رسانه‌های خارج از ایران در این باره موجب شده است که این خواننده برجسته از اجرای کنسرت در ایران محروم شود.

با این حال خانه موسیقی ایران به رئیس صدا و سیما نوشته است که روی کار آمدن دولت دهم و برگزاری انتخابات هفتم اسفند حکایت از عوض شدن فضا و خواست مردم به بازگشت صدای شجریان به رادیو و تلویزیون است.

XS
SM
MD
LG