لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۶

فیلم جدید مسعود کیمیایی، «قاتل اهلی» دو نسخه می شود


مسعود کیمیایی
مسعود کیمیایی

پس از کش و قوس های فراوان سرانجام «قاتل اهلی» آخرین ساخته مسعود کیمیایی سینماگر صاحب نام ایرانی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران خواهد شد.

تدوین «قاتل اهلی» به دلیل اختلاف میان مسعود کیمیایی و تهیه کننده فیلم «منصور لشگری قوچانی» مدتی طولانی به تأخیر افتاد تا جایی که بسیاری باور داشتند این پروژه جنجالی به جشنواره امسال نخواهد رسید.

چندی پیش مسعود کیمیایی از محمد حیدری دبیر جشنواره فجر خواست به دلیل ناقص بودن «قاتل اهلی» و عدم رضایت او از نسخه نهایی، از اکرانش جلوگیری کنند.

گفته می شود این کارگردان صاحب سبک، خواستار فیلمبرداری چند صحنه بیشتر، ساخت موسیقی و نظارت کامل در تدوین نهایی شده بود، درخواست هایی که مخالفت تهیه کننده را به دنبال داشت.

پوستر فیلم قاتل اهلی
پوستر فیلم قاتل اهلی

در نهایت مسعود کیمیایی با شکایت از تهیه کننده فیلم، خواستار دخالت خانه سینما برای حل این اختلاف حقوقی شد، این نهاد صنفی هم پس از جلساتی طولانی و فشرده، حق را به مسعود کیمیایی داد.

بر اساس تفاهمی که میان مسعود کیمیایی و تهیه کننده فیلم منصور لشگری قوچانی صورت گرفته، «قاتل اهلی» در دو نسخه متفاوت تولید می شود.

نسخه ای که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران می شود، فیلمی است که با نظارت مسعود کیمیایی تدوین شده و به عبارتی نسخه ایده آل کارگردان است که بیست دقیقه طولانی تر خواهد بود.

اما نسخه ای که در آینده در سینماهای کشور اکران می شود، فیلمی است که با نظر تهیه کننده تدوین می شود و کارگردان نقشی در این رابطه ندارد.

مسعود کیمیایی و پرویز پرستویی
مسعود کیمیایی و پرویز پرستویی

قاتل اهلی، داستان زندگی فردی است به نام "حاج آقا دکتر جلال سروش" که در جامعه امروز ایران درگیر ماجراهای مختلفی می شود. نقش او را پرویز پرستویی بازی می کند.

گفته می شود مسعود کیمیایی در این فیلم، فساد، رانت خواری و سواستفاده های مالی طبقه ای از جامعه ایران را به تصویر می کشد که به «آقازاده ها» مشهور هستند.

امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، پرویز پورحسینی، لعیا زنگنه، رضا رشیدپور، پولاد کیمیایی و ثریا قاسمی از جمله بازیگران دیگر فیلم هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG