لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

مسعود کیمیایی با "قاتل اهلی" به جشنواره فیلم فجر می رسد


صحنه ای از فیلم قاتل اهلی
صحنه ای از فیلم قاتل اهلی

با توجه به فیلمبرداری بخش عمده صحنه های "قاتل اهلی" به کارگردانی مسعود کیمیایی، به احتمال فراوان این فیلم در جشنواره سینمایی فجر اکران خواهد شد.

در روزهای اخیر مسعود کیمیایی، دست اندرکاران و عوامل تولید، برنامه های فشرده ای برای تکمیل به موقع این پروژه داشتند. صحنه های "قاتل اهلی" در تهران و مناطق اطراف پایتخت فیلمبرداری شده، در همین حال بصورت همزمان تدوین فیلم هم در حال انجام است.

قاتل اهلی، داستان زندگی فردی است به نام "حاج آقا دکتر جلال سروش" که در جامعه امروز ایران درگیر ماجراهای مختلفی می شود. نقش او را پرویز پرستویی بازی می کند.

امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، پرویز پورحسینی، لعیا زنگنه، رضا رشیدپور، پولاد کیمیایی و ثریا قاسمی از جمله بازیگران دیگر فیلم هستند.

پرویز پرستویی و مسعود کیمیایی
پرویز پرستویی و مسعود کیمیایی

تولید فیلم جدید مسعود کیمیایی به دلیل مشکلات مالی، زمان بندی نامناسب، بازنویسی فیلمنامه و انصراف بازیگران چند بار به تأخیر افتاد و یکی از پروژه های خبرساز سینمای ایران بود. از جمله هنرمندانی که به دلایل مختلفی حاضر به بازی در این فیلم نشدند، می توان از عزت الله انتظامی و حافظ ناظری نام برد.

مسعود کیمایی یکی از کارگردان های صاحب سبک سینمای ایران است که آثار ارزشمندی در کارنامه حرفه ای خود دارد. از جمله فیلم های مطرح او می توان به "قیصر"، "رضا موتوری"، "داش آکل" و "گوزن ها" اشاره کرد که پیش از انقلاب ایران تولید شد.

به تأیید بسیاری از نویسنده های سینمایی و منتقدان هنری، "گوزن ها" یکی از فیلم های برتر تاریخ سینمای ایران است.

مسعود کیمیایی پس از انقلاب هم به فعالیت های هنری خود ادامه داد و از جمله سینماگران پرکار ایرانی محسوب می شود. البته فیلم های او در این دوره با واکنش های متفاوتی از سوی منتقدان همراه بود و نتوانست موفقیت های گذشته را تکرار کند.

"متروپل"، آخرین فیلم مسعود کیمیایی، با اعتراض تماشاگران در جشنواره فیلم فجر مواجه شد و در گیشه هم شکست خورد.​

ادای احترام مسعود کیمیایی به عباس کیارستمی
ادای احترام مسعود کیمیایی به عباس کیارستمی

مسعود کیمیایی فیلم "قاتل اهلی" را به عباس کیارستمی، سینماگر فقید ایرانی که چندی پیش در فرانسه درگذشت، تقدیم کرده است.

XS
SM
MD
LG