لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

شش عضو دیگر سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شدند


مصطفی موسوی نظامی ایرانی کشته شده در سوریه
مصطفی موسوی نظامی ایرانی کشته شده در سوریه

گزارش‌های خبرگزاری‌ها از ایران حاکی است که شش نظامی دیگر ایران در نبرد با مخالفان دولت بشار اسد در سوریه کشته شده‌اند.

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه (۲۷ آبان) گزارش داد که محمد رضا ابراهیمی، بهزاد سیفی و ستار عباسی روز سه شنبه در سوریه کشته شده‌اند.

این خبرگزاری، محمد رضا ابراهیمی را از اهالی استان اصفهان، بهزاد سیفی را از استان فارس و ستار عباسی را از استان کرمانشاه معرفی کرد.

این در حالی است که طی دو روز گذشته اخبار متفاوتی که در رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی و نظامی ایران منتشر شد، از کشته شدن سه عضو دیگر سپاه پاسداران در سوریه حکایت داشت.

بر اساس این گزارش‌ها، تشییع جنازه ایمان خزائی‌نژاد در جهرم و مصطفی موسوی در تهران روز دوشنبه ۲۵ آبان برگزار شد. محمد حسین قربانی نیز که پیشتر در سوریه زخمی شده بود، روز سه‌شنبه جان سپرد.

با احتساب حدود ۵۰ کشته در هفته‌های گذشته، تعداد کشته‌های نظامیان ایران در سوریه پس از آغاز عملیات بزرگ نیروهای دولتی سوریه با حمایت روسیه و ایران علیه شورشیان سوری، به دست کم ۵۶ نفر رسیده است.

ایران می گوید که نظامیان این کشور در سوریه تنها به عنوان مستشاران نظامی حضور دارند اما شورشیان سوری و برخی کارشناسان غربی معتقدند که اعضای سپاه پاسداران در کنار نیروهای بشار اسد با مخالفان حاکمیت دمشق می جنگند.

XS
SM
MD
LG