لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

خودروهای با نشان ماری جوانا در تهران جریمه می‌شوند


تصویر یک خودروی ایرانی با نشان ماری جوانا
تصویر یک خودروی ایرانی با نشان ماری جوانا

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با خودروهایی که نشان «ماری جوانا» داشته باشند، برخورد خواهد کرد.

سرتیپ تقی مهری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران روز جمعه ۱۴ آبان به خبرگزاری ایرنا گفت که نصب هر گونه برچسب و لوگو روی خودرو نیازمند داشتن مجوز است و نداشتن مجوز در کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها ۳۰ هزار تومان و در سایر شهرها و روستاها ۲۰ هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت.

ایرنا همچنین گزارش داده که برخی خودروهایی که در تهران تردد می‌کنند نشان ماری جوانا را نصب کرده‌اند.

پیش از این هم وبسایت‌هایی مانند تابناک و خبرآنلاین از رواج ماری جوانا با نام‌های علف، گرس و گل در ایران خبر داده و نسبت به رواج استفاده از نشان‌ ماری جوانا در روی لباس‌ها و خودروها هشدار داده بودند.

به تازگی و در شهریور ماه سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران از شهروندان خواست که اگر موارد کاشت و برداشت مواد مخدر، به ویژه ماری جوانا را در اطراف خانه خود دیدند، گزارش دهند.

خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز تیر ماه امسال از تهران گزارش داده بود که شیوع مصرف ماری جوانا در پایتخت ایران، رشد بی‌سابقه‌ای داشته است.

به نوشته نیویورک تایمز، جمهوری اسلامی ایران در سه دهه گذشته، با مصرف مواد مخدر و روانگردان به شدت مبارزه کرده است، اما با این احوال، ماری جوانا در همه جای تهران پیدا می شود و بوی آن از رستوران ها و تفریحگاه‌های بسیاری از جمله دیزین و شمشک به مشام می رسد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG