لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۴

احتمال خروج ماری جوانا از طبقه بندی مواد مخدر خطرناک در آمریکا


تغییر طبقه بندی ماری جوانا را در گروه موادی مانند کوکائین قرار خواهد داد.
تغییر طبقه بندی ماری جوانا را در گروه موادی مانند کوکائین قرار خواهد داد.

امکان دارد طبقه بندی ماری حوانا در آمریکا به زودی تغییر کند و از فهرست خطرناکترین مواد مخدر خارج شود.

سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا می گوید در ماه های آینده در مورد تغییر طبقه بندی ماری جوانا تصمیم خواهد گرفت. این ماده در حال حاضر در ردیف هروئین و ال اس دی قرار دارد.

یک مقام سازمان گفت موادی که در این طبقه بندی می گنجند هیچ خاصیت دارویی ندارند، فقط می توانند موجب شوند مصرف کننده از نظر روانی و جسمی به شدت به آنها وابسته شود.

تغییر طبقه بندی، ماری جوانا را در گروه موادی مانند کوکائین قرار خواهد داد و پژوهشگران خواهند توانست درباره خواص پزشکی بالقوه آن تحقیق کنند.

انجمن پزشکی آمریکا گفته است قرار دادن ماری جوانا در طبقه بندی شماره ۲، می تواند کار پژوهش پزشکی و تهیه داروهایی براساس آن را تسهیل کند.

در آمریکا نظر مردم نسبت به ماری جوانا در سال های اخیر تغییر عمده ای کرده است، نظر سنجی سازمان گالوپ در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد ۸۵ درصد کسانی که از آنها سئوال شد موافق بودند ماری جوانا قانونی شود.

افزون بر این، شهر واشنگتن و ۲۳ ایالت تاکنون ماری جوانا را تا حدودی آزاد کرده اند . کلورادو، اورگون، واشنگتن، آلاسکا، و واشنگتن دی سی، استفاده تفریحی از آن را با رعایت مقرراتی، اجازه می دهند.

با این حال، در مقاله ای در روزنامه دنور پست گفته می شود احتمال نمی رود تغییر طبقه بندی ماری جوانا غیرقانونی بودن تملک یا کشت آن را برای افراد بر اساس قوانین فدرال تغییر دهد.

XS
SM
MD
LG