لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

دادستان تهران: مینو خالقی برای توضیح به دادسرا احضار شد


پس از باطل شدن آرای مینو خالقی، تصاویر خصوصی او در فضای مجازی منتشر شد.
پس از باطل شدن آرای مینو خالقی، تصاویر خصوصی او در فضای مجازی منتشر شد.

دادستان تهران اعلام کرد که مینو خالقی، منتخب شهر اصفهان برای توضیح در ارتباط با انتشار تصاویر "بدون پوشش اسلامی" در فضای مجازی به دادسرا احضار شده است.

عباس جعفری دولت آبادی، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت با اشاره با تاکید بر اینکه ریختن آبروی افراد جرم است و دادستانی در این رابطه به وظیفه خود عمل می کند گفت که خانم خالقی در مورد ادعای بازنشر شدن این تصاویر از صفحه فردی "ضدانقلاب" برای توضیح به دادسرا احضار شده است.

مینو خالقی منتخب شهر اصفهان و از نامزدهای فهرست اصلاح طلبان است که آرای او بعد از شمارش و تایید سلامت انتخابات از سوی شورای نگهبان باطل شده است. گفته می شود دلایل باطل کردن آرای خانم خالقی انتشار عکس هایی از اوست که در آنها روسری بر سر ندارد.

پس از باطل شدن آرای مینو خالقی، تصاویر خصوصی او در فضای مجازی منتشر شد که موجب شد این منتخب اصفهان از منتشرکنندگان تصاویر شکایت کند. او این تصاویر را ساختگی دانست. وزیر کشور نیز از پلیس خواست که منتشر کنندگان تصاویر را شناسایی کند.

دستگیری برخی از منتشر کنندگان این تصاویر که یکی از آنها به نوشته سایت‌ها از نویسندگان پیشین خبرگزاری فارس و سایت رجانیوز بوده است واکنش‌هایی را در پی داشت.

به نوشته ایسنا دادستان تهران در این باره گفت: "ما با قاطعیت اعلام می‌کنیم که دادستانی برای خوشایند اشخاص، گروه‌ها و یا جناح‌های سیاسی کسی را دستگیر نمی‌کند، بلکه دادسرا به وظیفه ذاتی خود عمل می‌نماید."

آقای دولت آبادی "انتشار تصاویر زن مسلمان بدون پوشش مناسب در فضای مجازی" را بدون توجیه خواند و گفت که اقدام دادستانی تهران در مقابله با این رفتار مجرمانه، نه برای مقابله با دولت بوده و نه حمایت از فردی است که تصاویرش در اختیار دیگران قرار گرفته است.

به گفته او دادستانی برای حفظ حریم خصوصی افراد به وظیفه خود عمل کرده است.

XS
SM
MD
LG