لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۸

نامه خانواده رابرت لوینسون به آیت الله خامنه ای: کمک کنید از وضع پدرمان آگاه شویم


اعضای خانواده رابرت لوینسون، شهروند آمریکایی که بیش از ۹ سال پیش، به دنبال سفری به جزیره کیش ناپدید شد، در نامه ای به آیت الله خامنه ای، از رهبر جمهوری اسلامی ایران خواستند در پیدا کردن اثری از او و بازگشتش به آمریکا کمک کند.

خانواده رابرت لوینسون در نامه خود آورده است: "مقام معظم رهبری، با سلام و احترام خدمت حضرتعالی، ما خانواده رابرت لوینسون هستیم. شوهر، پدر و پدر بزرگی که بیش از ۹ سال پیش در تاریخ ۹ مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش بازداشت و مفقود شده است و از آن روز، قادر به صحبت و دیدار با ما نبوده است."

آنها نوشته اند: "بیان عمق تاریکی و فقدان عظیمی که خانواده ما در نبود پدر و سرپرت خانواده تجربه کرده امری غیر ممکن است. پدر ما یعنی همه چیز و همه کس ما. مردی با ایمانی قوی که همواره برای کمک به دیگران تلاش می کند. پدر دوست داشتنی هفت فرزند و چهار نوه که به دنیای ما نور به ارمغان می آورد."

در بخشی از نامه خانواده رابرت لوینسون به رهبر ایران آمده است که رابرت لوینسون "هم اکنون برخلاف اراده اش زندانی و قادر به تماس با خانواده و یا هیچ یک از عزیزانش نیست. ما اطلاعی از هیچگونه اتهامی که زندانی بودن او را توجیه کند، نداریم و افرادی که او را زندانی کرده اند هیچ تماسی با ما نگرفته اند."

آنها در نامه تاکید کرده اند که رابرت لوینسون به بیماری دیابت مبتلا است و فشار خون بالا دارد و سلامتیش در خطر است.

دولت ایران می گوید از سرنوشت رابرت لوینسون، خبر ندارد. پیشتر پسر رابرت لوینسون برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پدرش به ایران رفته بود و با برخی مقامات ایرانی گفتگو کرد.

XS
SM
MD
LG