لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

انتقاد دوباره خامنه‌ای از سیاستهای فرهنگی دانشگاهها؛ "کار فرهنگی را با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته اند"


رهبر جمهوری اسلامی از برگزاری "کنسرت و اردوهای مختلط در دانشگاه های" ایران انتقاد کرد.

آیت الله علی خامنه ای روز چهارشنبه ۲۰ آبان در جمع استادان دانشگاه و مدیران وزارت علوم گفت: "برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته اند و برای توجیه کار غلط خود می گویند، دانشجویان باید شاد باشند."

او اضافه کرد: "مگر غربی ها از اختلاط چه بهره ای جز جنایات جنسی بردند که دنبال پیروی از آن شیوه باشیم؟"

به گفته او کار فرهنگی صحیح این است که انسان مومن و انقلابی تربیت شود.

انتقاد آیت الله خامنه ای از برگزاری کنسرت و اردوی مختلط در دانشگاه ها
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

رهبر جمهوری اسلامی پیشتر از برگزاری چنین برنامه هایی در دانشگاهها انتقاد کرده بود. رهبر جمهوری اسلامی تیر ماه گذشته نیز گفته بود: "کسانی که دختران و پسران دانشجوی مردم را تحت عنوان ایجاد جاذبه، به ‌صورت مختلط در پوشش اردوهای دانشجویی به اروپا می‌برند قطعا به محیط‌های دانشجویی و حتی نسل آینده خیانت می‌کنند."

رهبری جمهوری اسلامی و نزدیکان او حساسیت ویژه ای نسبت به وزارت علوم و وضعیت دانشگاهها دارند به طوری که انتخاب وزیر علوم دولت جدید یکی از پرحاشیه ترین کشمکش های بین دولت حسن روحانی و مجلس شورای بود.

مجلس ابتدا با وزارت جعفر میلی منفرد مخالفت کرد، سپس رضا فرجی دانا را پس از چند ماه استیضاح و برکنار کرد. نمایندگان اصولگرای مجلس در ادامه نیز با با وزیر شدن محمود نیلی احمدآبادی و فخرالدین احمدی دانش آشتیانی مخالفت کردند تا اینکه سرانجام آبان ماه سال گذشته محمد فرهادی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از مجلس رای اعتماد گرفت.

اصولگرایان با متهم کردن گزینه های حسن روحانی به نقش داشتن در فتنه یا همفکری با فتنه گران، با وزارت آنان مخالفت می کردند. آیت الله خامنه ای و محافظه کاران ایران از اعتراضات سال ۸۸ با عنوان فتنه یاد می کنند.

بخش دیگری از سخنان آیت الله خامنه ای به موضوع پیشرفت در حوزه غنی سازی اورانیوم اختصاص داشت.

او با انتقاد از شروطی که کشورهای غربی برای تحویل سوخت ۲۰ درصدی راکتور تهران گذاشته بودند، توضیح داد که رساندن غنای اورانیوم به ۲۰ درصد کار بسیار سختی است. آقای خامنه ای همچنین گفت: "اگر آن‌ها همان موقع سوخت راکتور تهران را تحویل می دادند، ما به دنبال غنی سازی بیست درصد نمی‌رفتیم."

XS
SM
MD
LG