لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

لاریجانی در اجلاس اوراسیا: در مقابل تحریم‌های غرب متحد شویم


رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز سه شنبه از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا خواست تا در مقابل تحریم‌های اقتصادی "بلوک غرب" متحد شوند.

علی لاریجانی که برای شرکت در نشست سران مجالس اوراسیا به روسیه سفر کرده است، گفت "رفتار قیم مابانه آمریکایی‌ها" در اعمال تحریم‌های اقتصادی یکی از مشکلات کشورهای عضو است.

وی نگرانی درباره پرونده هسته‌ای ایران را " از بیخ و بن غلط" توصیف کرد و تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را نیز "بهانه جویی" دانست.

آقای لاریجانی گفت: "این تیغ رفتارهای تحریمی اقتصادی می‌تواند ریشه کند و اتحاد ما را با خلل مواجه کند. از این رو اگر ما همبستگی قوی داشته باشیم، می‌توانیم جلوی این رفتاهای ناجوانمردانه تحریمی اقتصادی بلوک غرب را بگیریم. باید هم به این تهدید و هم روش مبارزه با آن توجه کرد."

رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین روز حضور خود در مسکو با روسای مجلس کره‌جنوبی، آذربایجان، پاکستان و قزاقستان نیز دیدار کرد.

اجلاس سران مجالس اوراسیا با حضور کشورهای مانند ایران، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، ویتنام، هند، اندونزی، قزاقستان، قرقیزستان، چین، کامبودیا، مغولستان، پاکستان، کره جنوبی، روسیه، تایلند، فلیپین، چک به مدت دو روز در مسکو برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG