لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

دیدار رضا کیانیان با نماینده سازمان ملل برای نجات دریاچه ارومیه


رضا کیانیان، بازیگر سرشناس ایرانی در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار حمایت از محیط زیست ایران و احیای دریاچه‌های ارومیه و هامون شد.

چندی پیش «ستاد احیای دریاچه ارومیه» کمپینی را با عنوان «من دریاچه ارومیه هستم» راه‌اندازی کرد و از رضا کیانیان دعوت کرد تا به این کمپین بیپوندد. در هفته‌های گذشته رضا کیانیان به همراه تعداد دیگری از چهره‌های شناخته شده این کمپین را تبلیغ می‌کرد تا این که موفق به جمع‌آوری یک میلیون و ۷۰۰ هزار امضا شدند.

روز دوشنبه ۱۰ آبان آقای کیانیان به دفتر سازمان ملل متحد در تهران رفت و متن نامه به همراه امضاها را به گری لوویس نماینده این سازمان تحویل داد.

در متن نامه آمده است: «اکنون بیشتر دریاچه‌ها، تالاب‌ها و رودخانه‌های ایران خشک شده‌اند و یا به سرعت به خشکی نزدیک می‌شوند.»

امضاکنندگان نامه از دبیر کل سازمان ملل خواسته‌اند تا با «کمک‌ها و نظارت‌های علمی، تکنیکی و مالی» در رفع بی‌آبی ایران تلاش کند.

یک نمونه از تلاش‌های کیانیان برای جلب توجه‌ها به دریاچه ارومیه

پیش از این و در اردیبهشت ماه امسال هم لئوناردو دی‌کاپریو، ستاره نامدار سینما و فعال محیط زیست با انتشار عکسی از دریاچه ارومیه در اینستاگرام خود، از وضعیت این دریاچه ابراز نگرانی کرده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG