لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۰

درگیری نیروهای سپاه و حزب دموکرات کردستان ایران در مهاباد


عکسی که رسانه‌های ایران از درگیری‌های قبلی سپاه در مناطق مرزی منتشر کرده‌اند.
عکسی که رسانه‌های ایران از درگیری‌های قبلی سپاه در مناطق مرزی منتشر کرده‌اند.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران ایران خبر داده که بین نیروهای سپاه پاسداران و "اعضای گروه مسلح دموکرات" در مهاباد درگیری رخ داده است.

همزمان وبسایت حزب دموکرات کردستان گزارش داد نیروهای سپاه پاسداران ایران روز جمعه ۴ تیر ارتفاعات کوهستانی مهاباد را هدف "حملات توپخانه‌ای" قرار داده است.

بنا بر این گزارش، سپاه پاسداران "به دلیل حضور پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران" با ادوات سنگین نظامی ارتفاعات کوهستانی "لندی شیخان" و کوهستان‌های "بینگوین" را بمباران کرده است.

برخی گزارش‌ها نیز حاکی از کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای دو طرف است اما جزئیات دقیقی از این درگیری‌ها در دست نیست.

از میان رسانه‌های رسمی ایرانی تنها خبرگزاری تسنیم در خبری کوتاه گزارش داده که "تعدادی از اعضای گروه مسلح دموکرات که قصد ورود به منطقه مهاباد را داشتند با اعضای سپاه پاسداران درگیر شده و پس از تحمل تلفات سنگین از منطقه متواری شدند."

نیروهای مسلح مورد اشاره خبرگزاری تسنیم، پیشمرگ‌های حزب دموکرات کردستان ایران هستند.

وبسایت روژکرد نیز از کشته شدن تعدادی نیروهای محلی وابسته به سپاه پاسداران موسوم به پیشمرگان مسلمان خبر می دهد اما آمار دقیقی از کشته و زخمی شدگان در دسترس نیست.

در روزهای گذشته چندین مقام امنیتی و نظامی ایران از درگیری‌های مسلحانه با "گروه‌های تروریستی" در استان‌های مختلف ایران خبر داده‌اند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران نیز روز اول تیر ماه اعلام کرده بود چندین عملیات بمب گذاری در تهران و برخی از شهرستان‌های ایران از جمله مهاباد "کشف و خنثی سازی" شده است.

XS
SM
MD
LG