لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۸

ایران مناطقی از کردستان عراق را گلوله باران کرد


سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران

منابع خبری کرد از گلوله باران مناطقی از اقلیم کردستان توسط نیروهای ایرانی در روز یکشنبه خبر داده اند.

شبکه تلویزیونی روداو در کردستان عراق می گوید در این حملات پنج غیرنظامی از جمله سه کودک کشته شدند و چند نفر دیگر نیز مجروح شدند.

یکی از مسئولان در بخش پزشکی استان چومان به روادو گفته است که "گلوله باران مناطق مرزی اقلیم کردستان توسط نیروهای ایرانی دو کودک، یک زن و یک مرد را مجروح کرده است." روداو می گوید ایران مناطق برکما و باربزین در سیداکان واقع در چند کیلومتری مرز ایران در استان اربیل را هدف حملات سنگین قرار داده است.

ایران مناطق مرزی حاجی عمران را نیز هدف حمله قرار داده است و در این حملات دو چوپان مجروح شده اند.

پایگاه خبری سپاه پاسداران روز یکشنبه به نقل ازسردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه از "برخورد قاطع" با "گروه های مسلح و تروریست در مناطق مرزی شمال غرب کشور" گزارش داده است.

محمد پاکپور گفته است: "ضمن برخورد شدید با حضور و تردد تروریست های مسلح، مراکز استقرار آن ها در هر نقطه ای مورد هدف قرار خواهد گرفت."

سپاه نیوز همچنین گفته است که درگیری بین قرارگاه "حمزه سید الشهدا" با "تروریست" های مناطق مرزی شمالغرب کشور "منجر به کشته شدن تعداد زیادی از عناصر تروریست از جمله چند نفر از مسئولین و فرماندهان آنان که به تحریک کشورهای مرتجع اقدام به تعرض نموده بودند شد."

حزب دموکرات کردستان دو هفته پیش نیز در اشنویه با نیروهای سپاه درگیر شده بود.

پیشتر در روز شنبه پنجم تیرماه خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران ایران از درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و "اعضای گروه مسلح دموکرات" در مهاباد خبر داده بود. همزمان وبسایت حزب دموکرات کردستان نیز گزارش داد که نیروهای سپاه پاسداران ایران روز جمعه ۴ تیر ارتفاعات کوهستانی مهاباد را هدف "حملات توپخانه‌ای" قرار داده است.

بنا بر این گزارش، سپاه پاسداران "به دلیل حضور پیشمرگه‌های حزب دموکرات کردستان ایران" با ادوات سنگین نظامی ارتفاعات کوهستانی "لندی شیخان" و کوهستان‌های "بینگوین" را هدف حمله قرار داده است.

XS
SM
MD
LG