لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

حکم پزشک کیارستمی صادر شد: سه ماه محرومیت از طبابت در بیمارستان جم


یکی از آخرین عکس‌های عباس کیارستمی در بستر بیماری در تهران
یکی از آخرین عکس‌های عباس کیارستمی در بستر بیماری در تهران

رسانه‌های ایران خبر می‌دهند که پزشک معالج عباس کیارستمی به سه ماه محرومیت از طبابت در بیمارستان جم تهران محکوم شده است. رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی هم توضیح داده که حکم پرونده کیارستمی «هنوز قطعی» نیست.

به گزارش خبرگزاری‌های رسمی ایران، «هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی» در پی شکایت فرزند عباس کیارستمی به بررسی روند درمان این سینماگر سرشناس جهانی در بیمارستان جم تهران پرداخته و به این نتیجه رسیده که « قصور پزشکی» دکتر احمد میر «محرز و مسلم» بوده است.

در نتیجه این پزشک به «سه ماه محرومیت از مطب در محل ارتکاب تخلف» محکوم شده است.

در عین حال دکتر ایرج خسرونیا، رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی توضیح داده که این حکم «هنوز قطعی» نیست و اگر طرفین دعوا ظرف ۱۰ روز آینده نسبت به حکم اعتراضی داشته باشند، در دادگاه تجدیدنظر مجددا بررسی خواهد شد.

ادعای مرگ عباس کیارستمی بر اثر اشتباه و اهمال پزشکی در ماه‌های گذشته به جنجالی بزرگ در ایران تبدیل شد و بسیاری از هنرمندان و پزشکان علیه یکدیگر موضع گرفتند. در این میان اظهارنظر صریح داریوش مهرجویی که گفته بود «غفلت و بی‌عرضگی» دکتر جراح باعث مرگ آقای کیارستمی شده با واکنش‌های فراوانی مواجه شد.

عباس کیارستمی، هنرمند سرشناس ایرانی که پس از چند جراحی در تهران، برای ادامه درمان بیماری خود به فرانسه سفر کرده بود، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه در ۷۶ سالگی در پاریس درگذشت.

صدور حکم سه ماه محرومیت از طبابت در بیمارستان جم برای پزشک معالج کیارستمی در شبکه‌های اجتماعی هم بازتاب فراوانی داشت و بسیاری آن را مورد انتقاد قرار دادند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG