لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۵

یک نفر دیگر در ارتباط با تصادف مرگبار قطارها در سمنان بازداشت شد


در اثر برخورد دو قطار مسافری در ایستگاه هفت‌خوان بین شهرهای دامغان و سمنان، دست کم ۳۱ نفر جان باختند
در اثر برخورد دو قطار مسافری در ایستگاه هفت‌خوان بین شهرهای دامغان و سمنان، دست کم ۳۱ نفر جان باختند

دادستان استان سمنان از بازداشت یک نفر دیگر در ارتباط با حادثه برخورد دو قطار مسافربری خبر داد.

به گزارش ایرنا، حیدر آسیابی روز دوشنبه ۲۲ آذر گفت: «یک نفر دیگر از عوامل و مقصران مرکز کنترل راه آهن شمال شرق مرتبط با حادثه برخورد دو قطار مسافربری ایستگاه هفتخوان سمنان بازداشت شد.»

به گفته دادستان استان سمنان، با بازداشت این فرد، تعداد بازداشت شدگان مربوط به این حادثه به پنج نفر رسید.

در پی حادثه برخورد قطار مسافربری مشهد – سمنان به قطار مشهد – تبریز در روز پنجم آذر، که منجر به کشته شدن ۴۰ نفر و زخمی شدن یکصد نفر شد، لکوموتیوران قطار مشهد سمنان، مسئول مرکز کنترل فرماندهی راه آهن شمال شرق کشور مستقر در شاهرود، مسئول مرکز کنترل خطوط و مسئول شیفت مرکز کنترل، بازداشت شدند.

یکروز پس از این حادثه، مدیر محسن پورسیدآقایی، مدیر عامل راه آهن با حضور در تلویزیون دولتی ایران از مردم به دلیل وقوع خطای انسانی و برخورد دو قطار عذرخواهی و از سمت خود کناره گیری کرد.

مدیر عامل راه آهن و هیات های بررسی حادثه، دلیل برخورد دو قطار را سبز کردن چراغ قرمزی که به دلیل توقف قطار تبریز روشن مانده بود، بنا به دستور مسئول جدید کنترل شیفت اعلام کردند.

بر این اساس، پس از سبز شدن چراغ، قطار مشهد سمنان به حرکت خود ادامه داد و ناگهان و با سرعت به واگن انتهای قطار تبریز که به دلیل بروز مشکل در ترمز، متوقف شده بود، برخورد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG