لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۶

دادستان سمنان: لکوموتیوران قطار تهران – سمنان نیز بازداشت شد


دادستان سمنان اعلام کرد که در ارتباط با حادثه برخورد دو قطار که منجر به کشته و زخمی شدن حدود ۱۴۰ نفر شد، راننده قطار تهران-سمنان بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حیدر آسیابی روز یکشنبه هفتم آذر، دو روز پس از حادثه به خبرنگاران گفت که تاکنون ۴ نفر در ارتباط با برخورد قطار تهران-سمنان به قطار تبریز-مشهد دستگیر شده‌اند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

به گفته او نفر چهارم، لکوموتیوران قطار سمنان - مشهد است که پس از حادثه متواری شده بود. او گفت که این فرد در محلی مخفی شده بود که با شناسایی محل اختفای وی، بازداشت و روانه زندان شد.

آقای آسیابی پیشتر اعلام کرده بود که در ادامه رسیدگی به حادثه برخورد این دو قطار، سه نفر، شامل مسئول مرکز کنترل فرماندهی راه آهن شمال شرق کشور مستقر در شاهرود، مسئول مرکز کنترل خطوط و مسئول شیفت مرکز کنترل، بازداشت شدند.

به گفته دادستان سمنان، حادثه برخورد این دو قطار روی هم رفته ۴۰ کشته و ۱۰۳ مجروح در پی داشته و آمارهای دیگر درباره کشته‌های حادثه نادرست است.

بنابر گزارش‌های راه آهن و دادستان سمنان، حادثه برخورد دو قطار صبح جمعه به دلیل بی توجهی لکوموتیوران سمنان تهران و مسئولان کنترل به چراغ قرمز مربوط به توقف قطار تبریز مشهد رخ داد.

در پی این حادثه، روز شنبه مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، محسن پورسید آقایی از مردم عذرخواهی کرد و از سمت خود استعفا داد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG