لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

تداوم بی‌خبری از متهمان پرونده «شهرک اکباتان» پس از انتقال به مکانی نامعلوم


میلاد آرمون، نوید نجاران، مهدی ایمانی، محمدمهدی حسینی، چهار تن از متهمان پرونده موسوم به «شهرک اکباتان»
میلاد آرمون، نوید نجاران، مهدی ایمانی، محمدمهدی حسینی، چهار تن از متهمان پرونده موسوم به «شهرک اکباتان»

با وجود گذشت پنج روز از انتقال چهار تن از متهمان پرونده موسوم به «شهرک اکباتان» از زندان قزلحصار کرج به یک مکان نامعلوم، هنوز اطلاعی از این افراد در دست نیست.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدمهدی حسینی، مهدی ایمانی، میلاد آرمون و نوید نجاران روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت از زندان منتقل شدند.

یک منبع آگاه نزدیک به خانواده این زندانیان به هرانا گفته است که هنوز از محل نگهداری آنها اطلاعی حاصل نشده، اما احتمال می‌رود به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده باشند.

«شهرک اکباتان» پرونده مرگ یک بسیجی به نام آرمان علی‌وردی است که گفته می‌شود آبان ۱۴۰۱ در شهرک اکباتان تهران و در جریان سرکوب اعتراضات سراسری کشته شده است.

دست‌کم ۵۰ تن از جوانان ساکن این شهرک مسکونی واقع در غرب پایتخت در ارتباط با این پرونده بازداشت شدند، که از میان آنها برای ۱۴ تن کیفرخواست صادر شد.

در آخرین اطلاع‌رسانی در مورد پرونده، رسانه‌های حقوق بشری ۲۷ فروردین از بازگردانده شدن پرونده به دادسرا، به دلیل آنچه «رفع نقصی محرمانه» عنوان شده است، خبر دادند.

به گفته رضا شفاخواه، وکیل دادگستری، مدیر دفتر شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک تهران، به‌دلیل محرمانه بودن، از بیان جزئیات نقص و علت بازگرداندن پرونده به دادسرا خودداری کرده است.

پیام درفشان، از وکلای متهمان، بهمن ۱۴۰۲ از ایرادات اساسی در پرونده خبر داد و گفت قرار است دادگاه انقلاب میلاد آرمون، محمدمهدی حسینی، مهدی ایمانی و نوید نجاران را «تحت عنوان محاربه» محاکمه کند.

بنا بر گزارش‌های مستقل و منابع حقوق بشری، متهمان پرونده موسوم به «شهرک اکباتان» در طول بازداشت مورد شکنجه‌های سخت قرار گرفته و وادار به اعتراف علیه خود و دیگر متهمان شده‌اند.

XS
SM
MD
LG