لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۵

پرونده موسوم به «شهرک اکباتان» به‌دلیل «رفع نقصی محرمانه» به دادسرا بازگردانده شد


شعارنویسی علیه حکومت بر ستون‌های ساختمان‌های شهرک اکباتان در غرب تهران - آرشیو
شعارنویسی علیه حکومت بر ستون‌های ساختمان‌های شهرک اکباتان در غرب تهران - آرشیو

رسانه‌های حقوق بشری روز دوشنبه ۲۷ فروردین از بازگردانده شدن پرونده موسوم به «شهرک اکباتان» به دادسرا به دلیل آنچه «رفع نقصی محرمانه» عنوان شده است خبر دادند.

رضا شفاخواه، وکیل دادگستری، در تایید این خبر نوشت: «مدیر دفتر شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک تهران این پرونده را دارای نقص دانسته، اما به‌دلیل محرمانه بودن، از بیان نقص و علت بازگرداندن این پرونده به دادسرا خودداری کرده است.»

پرونده «شهرک اکباتان» موضوع رسیدگی به مرگ یک بسیجی به نام آرمان علی‌وردی است که گفته می‌شود در ابتدای آبان ۱۴۰۱ و در جریان سرکوب اعتراضات سراسری مردم در شهرک اکباتان در غرب تهران کشته شده است.

در همین رابطه، دست‌کم ۵۰ تن از جوانان ساکن این شهرک بازداشت شدند که از میان آنها برای ۱۴ تن کیفرخواست صادر شد.

اکنون میلاد آرمون، علیرضا کفایی، امیرمحمد خوش اقبال، علیرضا برمرز پورناک، سید محمدمهدی حسینی، حسین نعمتی، مهدی ایمانی و نوید نجاران، متهمان این پرونده هستند که تاکنون چهار جلسه دادگاه برای آنها برگزار شده است.

چهار تن از متهمان این پرونده کماکان به‌‌صورت بلاتکلیف در زندان قزلحصار کرج بسر می‌برند.

پیام درفشان، از وکلای بازداشت‌شدگان پرونده «شهرک اکباتان»، ۲۸ بهمن ۱۴۰۲، از مشکلات و ایرادات اساسی در این پرونده خبر داد و گفت قرار است دادگاه انقلاب میلاد آرمون، محمد مهدی حسینی، مهدی ایمانی و نوید نجاران، متهمان محبوس در زندان قزل حصار کرج، را «تحت عنوان محاربه» محاکمه کند.

بنا بر گزارش‌ها، متهمان این پرونده در طول بازداشت مورد شکنجه‌های سخت قرار گرفته و وادار به اعتراف علیه خود و دیگر متهمان شده‌اند.

XS
SM
MD
LG